Топ Новини

З Національного художнього музею напередодні реставрації зникли документи

22 червня 2012 в 17:49
Реставрація могла б бути завершена вже в 2015-м, проте виникли непередбачені труднощі - з музею пропали найважливіші документи. Пропали документи на землю, проект реставрації та паспорт, що підтверджує приналежність музею до пам'ятників архітектури.
ex_129.jpg
nostalgia.kiev.ua

Приміщення Національного художнього музею вимагає негайних реставраційних робіт, оскільки підземне сховище стало «зоною ризику» і в будь-який момент безцінні шедеври живопису можуть постраждати від комунальних «катаклізмів».

Проте попередню підготовку до реставраційному періоду не виходить здійснити вчасно, оскільки з невідомих причин безслідно зникла основна документація музею. І навіть ті документи, які підтверджують, що сам будинок - незаперечна історична та культурна цінність пропали, і їх зараз доводиться відновлювати.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомила в.о. директора Національного музею Тетяна Миронова.

За твердженням Миронової, реставрація могла б бути завершена вже в 2015-м, за умови ефективної взаємодії різних сторін, залучених у процес, проте виникли непередбачені труднощі.

«Коли стала до виконання обов’язків директора і почалася підготовча робота, з’ясувалося… немає документів на землю. Ні паспорта пам’ятки культурної спадщини. Попросту немає документа, що ця будівля — пам’ятка архітектури», - заявила Тетяна Миронова.

«Немає й проекту реставрації (хоча про неї давно йшлося). Немає проектів реставрації навіть окремих фрагментів музею. Зокрема сходів чи скульптурних елементів на фасаді. І для того, аби зрушити справу, сьогодні треба доводити, що цей музей не виник сам по собі, що це історична та культурна цінність», - зазначила вона.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Олега Вергеліса «Екскурсія музеєм, де пристрасті вирують».

Читайте також:

Картини Глущенка: вкрасти, продати, підробити


Музейна революція: шерше ля фам!

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...