Юрій Андрухович отримав премію імені Ганни Арендт

5 грудня 2014 в 19:55

Андрухович став лауреатом премії за збірку творів про український Євромайдан.

Юрий Андрухович
Андрухович отримав премію разом з Pussy Riot

Український письменник Юрій Андрухович та колишні учасниці російського панк-гурту Pussy Riot Надія Толоконнікова та Марія Альохіна отримали премію імені Ганни Арендт "за політичну думку". Вручення премії відбулось у п'ятницю, 5 грудня, у німецькому місті Бремен.

Як зазначається на сайті Фонду імені Генриха Белля, який видає премію, відзнакою нагороджуються особи, які "у своїй діяльності відкрито та мужньо, незважаючи на небезпеки, відстоюють свою політичну думку".

Юрій Андрухович став лауреатом премії, серед іншого, за його участь у протестах, які розгортались в Україні від листопаду 2013 року. Зокрема, цього року український письменник видав збірку творів про український Євромайдан, яка вийшла друком в одному з німецьких видавництв.

Читайте також: У Силіконовій долині вручили найбільші премії за прорив у науці

Коментуючи українські події річної давнини, письменник зазначив, що в українському суспільстві "відбувся певний катаклізм". "Ми, письменники, стали свідками "звичайного дива", і, звичайно, це загострило наше світовідчуття і наші думки. До того ж наші тексти користуються попитом. У нас зараз дуже насичений і важливий час", - сказав він.

За матеріалами: Deutsche Welle
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...