Вчені підтвердили справжність картини Рембрандта і знайшли під нею автопортрет

5 грудня 2011 в 14:36
Науковці підтвердили справжність суперечної картини Рембрандта під назвою «Портрет старого з бородою» (Old Man with a Beard), яка датується приблизно 1630 роком.
rembrandt-old-man-with-a-beard_abc.net.au.jpg
abc.net.au

Окрім того, під картиною була виявлена ​​ще одна - імовірно, автопортрет нідерландського майстра, пишуть znaki.fm.

Картина «Портрет старого з бородою», яка викликала суперечки довгий час, піддалася детальному дослідженню - зокрема, портрет просвітили рентгеном, а, окрім того, виконали аналіз художньої техніки. Саме це дозволило з упевненістю стверджувати, що полотно, авторство якого раніше приписували учням Рембрандта, насправді створено самим знаменитим живописцем.

На думку відомого експерта з творчості Рембрандта Ернста ван де Ветерінга, приблизна дата написання портрета - 1630 рік - час, коли молодий ще художник впритул підійшов до створення власного характерного стилю. Додатковим доказом автентичності полотна служить зроблена з нього гравюра, на якій написано, що оригінальна робота належить пензлю Рембрандта.

Друге відкриття, зроблене дослідниками, може виявитися ще більш цінним: за допомогою рентгена під портретом старого виявили обриси ще однієї особи, що збігаються з усіма відомими зображеннями самого художника. Вчені припускають, що їм вдалося виявити автопортрет художника. Щоправда, зберігся малюнок вкрай погано - особи практично не видно, можна розрізнити лише деякі контури.

«Портрет написаний в ранній період творчості Рембрандта і дозволяє краще зрозуміти, як протікала робота художника в майстерні у цей час», - стверджують експерти.

За матеріалами: Znak1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...