Ватиканську бібліотеку повністю оцифрують за дев'ять років

14 березня 2013 в 18:59

Ватиканська бібліотека є одним із найстаріших книгосховищ у світі. У ній зберігаються багато рідкісних та цінних документів.

Ватиканская апостольская библиотека
Ватиканська бібліотека

Ватиканська апостольська бібліотека, в якій зберігається близько 80 тис. рідкісних манускриптів і 8,9 тис. інкунабул (книг, надрукованих у Європі до 1501 року), буде повністю оцифрована, йдеться у прес-реліз компанії EMC, яка надає технічну підтримку проекту.

Проект, який займе дев'ять років, збереже у вигляді цифрових копій у форматі ISO близько 40 млн сторінок.

На першому етапі для зберігання даних EMC разом із партнером з інтеграції - компанією Dedagroup - буде виділено близько 2,8 петабайта ресурсів на базі рішень EMC, включаючи Atmos, Data Domain, EMC Isilon, NetWorker і VNX. EMC надає підтримку проекту в рамках ініціативи "Інформаційна спадщина", мета якої - сприяти захисту та збереженню для майбутніх поколінь текстів з усього світу, а також зробити їх доступними в цифровій формі для досліджень і освіти.

Даний проект оцифрування об'єднує зусилля низки організацій і установ, серед яких Бодліанська бібліотека при Оксфордському університеті, британський Фонд Полонскі і Гейдельбергського університету.

Ватиканська бібліотека є одним з найстаріших книгосховищ у світі. У ній зберігаються багато рідкісних та цінних документів, серед яких 42-рядкова латинська Біблія Гутенберга - перша в Європі книга, надрукована набірним шрифтом (датується між 1451 і 1455 роками).

"В Апостольській бібліотеці представлені деякі з найдавніших збережених текстів, які є частиною безцінної історико-культурної спадщини. Дуже важливо забезпечити збереження цих документів і одночасно зробити їх доступними для дослідників у всьому світі", - заявив глава бібліотеки Чезаре Пазіні.

Серед оцифрованих рукописів будуть грецькі рукописи з творами Гомера, Софокла, Платона і Гіппократа, один із найдавніших збережених юдиних кодексів "Сифра", Ватиканський кодекс (також "Кодекс B") - один з найдавніших збережених рукописів грецької Біблії.

Читайте також:

Кембриджський університет виклав в інтернет древній біблійний рукопис (ФОТО)

Британський вчений заперечує справжність папірусу, що розповідає про дружину Ісуса Христа

"Острозька Біблія" зникла з Національної бібліотеки Киргизії

Британська бібліотека купила Євангеліє VII століття за 14 млн доларів

Інтерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...