Топ Новини

В "Мистецькому арсеналі" стартував Великий антикварний салон

9 грудня 2011 в 08:17
Вчора в культурно-мистецькому комплексі "Мистецький Арсенал" відкрився 4-й Великий антикварний салон. Окрім галерейних стендів і раритетів з приватних збірок, тут представлено обов'язкові до огляду виставки - експозицію зброї з львівських музеїв та зібрану по всій країні ретроспективу Віктора Зарецького.
dsc_5859.jpeg
artarsenal.in.ua

Цього року салон представляє три великі виставкові проекти, один масштабніший за інший. Насамперед це, звичайно, гастрольна експозиція старовинної зброї, армійського обмундирування і батального живопису з Львівського історичного музею та Львівської національної галереї. Тамтешні експонати регулярно допомагають столичним арт-форумам шедеврами (згадати хоча б приголомшливу виставку Пінзеля на Великому скульптурному салоні у 2008-му), які взагалі активно промоутують: наприклад, привезену до Києва "збройову палату" вже бачили у Варшаві та Відні.

Оскільки більша частина експонатів демонструється у львівському арсеналі, київський проект отримав назву "Арсенал в Арсеналі". Найважливіше із представленого — обладунки крилатих гусарів війська Речі Посполитої XVII-XVIII століть. Речі великовагові, але по-своєму витончені. До того ж періоду належать і півсотні індійських кинджалів, кортиків та інших короткоклинкових знарядь з колекції пристрасного збирача юдаїки та орієнталістики, депутата-"регіонала" Олександра Фельдмана, пише "Коммерсантъ-Украина".

Серйозне досягнення нинішнього салону — ретроспектива одного з чільних українських художників другої половини минулого століття Віктора Зарецького. Роботи для неї збирали у 14 музеях і 20 приватних колекціях, тому на виставці є все — від добротних соцреалістичних доярок, де помітно руку студента майстерні Сергія Григор'єва, і листівкових пейзажів Кончі-Озерної до жіночих портретів періоду захоплення климтовською сецесією і пізніх жанрових речей вельми фривольного змісту. Своєчасність виставки важко переоцінити: Зарецький — один з найбільш перспективних для внутрішнього ринку художників, вартість робіт якого стабільно зростає (а з ними і кількість підробок). У рамках Великого антикварного салону буде представлено 600-сторінковий альбом-каталог "Терези долі Віктора Зарецького", який складений Олесею Авраменко і претендує на повноту репрезентації творчості митця.

На тлі грандіозних експозицій із музеїв і приватних колекцій кілька губляться стенди півтора десятків галерей, а з ними і важлива функція Великого антикварного салону, який є, по суті, найбільшим у країні офіційним централізованим заходом з купівлі-продажу раритетних творів мистецтва. Щоправда, функція ця вельми умовна: на відміну від більшості світових салонів і ярмарків, що проводяться і в сусідній Росії, які справно оголошують інформацію про обсяги укладених угод, результати "арсенальних" проектів завжди залишаються таємницею, а на стендах місцевих експонентів позначки про продаж/резервування робіт зустрічаються рідше шедеврів малих голландців. І в даному випадку відсутність інформації красномовно описує ситуацію з обігом художніх цінностей у країні.

Нагадаємо, що виставка працює з 9 по 18 грудня без вихідних з 11:00 до 20:00. Вартість квитків — 50 грн, пільгова вартість — 20 грн.

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...