Топ Новини

В Італії, можливо, виявлена ​​могила Мони Лізи

3 жовтня 2012 в 07:50
Розкопки у Флоренції в монастирі почалися у квітні 2012 року. У липні вчені знайшли п'ять жіночих тіл. Італійські археологи вже тоді подумали, що серед них і останки моделі, яка позувала Леонардо да Вінчі.
300x168_193078_italy-has-mona-lisa-s-skeleton-bee.jpg
euronews.com

Італійські археологи сподіваються, що виявили могилу Мони Лізи - знаменитої моделі Леонардо да Вінчі.

Розкопки у Флоренції в монастирі почалися у квітні 2012 року. У липні вчені знайшли п'ять жіночих тіл. Тепер же вони натрапили на поховання, де знайдено останки двох жінок. Воно розташоване біля основи вівтаря XVI століття з символікою роду Герардіні, до якого належала Ліза - дружина флорентійського торговця Франческо дель Джокондо.

"Якщо все піде за планом, ми знайдемо у цій частині монастиря Лізу Герардіні. Її череп допоможе нам - завдяки високимтехнологіям - відновити риси її обличчя, - говорить керівник розкопок Сільвано Вінчеті. - Потім ми зможемо порівняти це обличчя з обличчям Мони Лізи і тоді, можливо, вперше отримаємо відповідь, засновану на безпомилковому аналізі".

На думку вчених, у середині XVI століття тут були поховані тільки дві жінки: Ліза Герардіні й інша знатна дама - Марія дель Річчі.

Реконструювавши зовнішність Мони Лізи, археологи сподіваються пояснити секрет найбільш загадкової посмішки. А також раз і назавжди закрити питання про те, чи була дружина флорентійського торговця моделлю для знаменитої картини або ж на ній зображений його учень Джан Джакомо Капротті, якщо не сам художник.

У вчених є історичні документи про поховання Лізи Герардіні, здійснене 15 липня 1542. Вона була першою моделлю художника, що позувала для знаменитої картини. Ліза Герардіні померла у 63 роки. Якщо знайдений скелет пройде перевірку на вік, вчені порівняють ДНК кісток і ДНК дітей Герардіні, похованих неподалік.

Читайте також:

Загадка Мони Лізи може бути незабаром розкрита


За спиною Джоконди може бути зображений реальний пейзаж

У зіниці Мони Лізи знайдено таємничі ініціали

Італійські археологи знайшли частини скелета Мони Лізи

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...