Топ Новини

УПЦ МП обурилася через підготовку театральної постановки розп'яття Христа у центрі Одеси

22 квітня 2013 в 12:03

Одеська єпархія УПЦ МП просить заборонити проведення богохульного заходу не тільки в історичному центрі міста, але і в будь-яких громадських місцях

Митрополит Одесский и Измаильский Агафангел
Агафангел попросив заборонити проведення постановки розп'яття Христа

Митрополит Одеський і Ізмаїльський Агафангел надіслав мерові Одеси Олексію Костусєву лист з проханням заборонити проведення театралізованої вистави розп'яття Христа, яку її організатори хочуть провести 3 травня біля будівлі Археологічного музею в Одесі.

Текст листа опублікований на офіційному сайті Одеської єпархії Української Православної церкви (у канонічному підпорядкуванні Московського патріархату).

"За повідомленнями засобів масової інформації в Одесі біля будівлі Археологічного музею 3 травня ц. р., у Страсну П'ятницю - день, коли Господь наш Ісус Христос приніс спокутну жертву за гріхи людства, готується проведення сектантами якогось театралізованого "спектаклю", під час якого буде розіграно "розп'яття" Спасителя. Подібне дійство, тим більше, у священний для кожного християнина день... є спробою грубої і цинічної образи релігійних почуттів віруючих людей, публічного знущання над святими для всіх нас подіями Євангельської історії", - йдеться в листі Агафангела.

За його словами, плани з проведення театралізованої постановки на релігійну тему викликали обурення і протест у православних жителів Одеси, численні звернення громадських організацій, представників інтелігенції із закликом припинити дійство.

"Враховуючи, що запланована на 3 травня ц.р. провокація може глибоко образити православних одеситів, викликати серйозний конфлікт і протистояння на релігійному ґрунті, порушити традиційний для Одеси міжконфесійний мир, прошу Вас, вельмишановний Олексію Олексійовичу, заборонити проведення даного богохульного заходу не тільки в історичному центрі міста, але і в будь-яких громадських місцях: вулицях, площах, парках тощо", - підкреслює Агафангел.

Тим часом, організатори театралізованого дійства вже розмістили анонси в соцмережах. Вони запрошують приєднатися до спектаклю всіх охочих: при наявності костюма це безкоштовно. У постановці мають намір взяти участь студенти театрального училища і клубів історичної реконструкції. Постановка під назвою "Розп'яття" повинна пройти 3 травня о 15:00.

Читайте також:

У православних та греко-католиків почався Великий піст

Янукович сподівається, що Франциск сприятиме поглибленню міжрелігійного діалогу

Папа Франциск створив групу кардиналів для реформи Римської курії

Нинішній рік поб'є рекорди за кількістю мечетей в Європейському союзі

За матеріалами: Інтерфакс-Україна
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...