Топ Новини

Українське кіно в 2011-му отримало додаткові 100 мільйонів

14 січня 2011 в 17:24
Бюджет на 2011 рік передбачив для кіногалузі цього року близько 120 мільйонів гривень. У порівнянні з попереднім «залишковим принципом» кінофінансування (було в межах 20-30 мільйонів) - «сума майже розкішна», заявила в інтерв'ю «ДТ. Україна» голова агентства з питань кінематографії Катерина Копилова.

 

За її словами, «спочатку виходили взагалі з цифри 24 мільйони гривень. Лише. Але надалі все змінилося».

«Просто зуміли мотивувати необхідність такого рядка бюджету на кіно. Адже достатні аргументи для цього є. Гадаєте, їх недостатньо? Молоді талановиті кінорежисери не могли себе проявити через колишні мізерні вливання в кіно... Деякі кіноідеі не вдалося реалізувати, оскільки вічно «залишковий принцип». Наші мотивації почули», - зазначила Копилова.

Відповідаючи на питання про те, яка частина з 120 мільйонів піде на реальні проекти Національної кіностудії імені Олександра Довженка, вона сказала: «Тут - питання відкрито... Ідеї, звичайно, існують. Але, напевно, не під всі з них потрібно виділяти величезнібюджети .. Пам'ятаючи минулий досвід... Ну і головне в цьому питанні: бачу нашу подальшу роботу зовсім не в рамках багатьом зручної старої системи - «держава субсидує, а творчої відповідальності ніякої». Хотілося б, щоб і довженківці активніше переходили на шлях копродукції. З іншими країнами. З цікавими зарубіжними партнерами. І щоб ми, нарешті, відійшли від архаїчного принципу держзамовлення. І надавали кіногалузі «держпідтримку».

Детальніше читайте у свіжому номері «ДТ. Україна» в інтерв'ю Олега Вергеліса з Катериною Копиловою.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...