У США помер один із кращих композиторів XX століття

6 листопада 2012 в 10:22
Американський композитор, дворазовий лауреат Пулітцерівської премії Еліот Картер помер у Нью-Йорку на 104-му році життя.
file67dghqohztdthx8kk18.jpg
vmdaily.ru

У Нью-Йорку у віці 103 років помер відомий композитор, дворазовий лауреат Пулітцерівської премії, лауреат Греммі і улюблений композитор принцеси Діани Еліот Картер. Композитор помер у понеділок, 5 листопада.

Незважаючи на те, що його пізніші твори були складними для сприйняття непідготовленого слухача, він був всесвітньо популярний і писав музику до останніх днів свого життя.

Картер не раз говорив, що стати композитором він вирішив під впливом Весни священної Ігоря Стравінського.

Володар Пулітцерівської премії та премії Греммі, член Американської академії мистецтва і літератури Елліотт Кук Картер народився 11 грудня 1908 року. Навчався музиці в Гарвардському університеті, у перших композиторських спробах був підтриманий Чарлзом Айвзом, згодом займався в Парижі у Наді Буланже. Під час Другої світової війни працював у відділі військової інформації уряду США.

Творчий стиль Картера складався під впливом Стравінського і Хіндеміта, був близький до неокласицизму. Після 1950 року прийшов до атональної музики.

Серед найкращих творів Картера - музика до голлівудських і французьких фільмыв. Картер входив у двадцятку найкращих композиторів XX століття і був відомий як один з улюблених композиторів принцеси Діани.

Вперше Картер був удостоєний Пулітцерівської премії в 1960 році за твір Second String Quartet, другу премію він отримав за Third String Quartet.

У Картера є син і онук.

Читайте також:

Відомий голлівудський режисер Тоні Скотт наклав на себе руки, кинувшись з моста

У США від лейкімії померла співачка Етта Джеймс

Пішов з життя театральний режисер Петро Фоменко

За матеріалами: Би-би-си , ,
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...