У Нью-Йорку відкривається виставка однієї, але найдорожчої у світі картини

24 жовтня 2012 в 08:40
У Нью-Йорку відкривається виставка однієї картини - знаменитого «Крику» Едварда Мунка, яка пішла з молотка на торгах аукціонного дому Sotheby's за рекордні 119,9 млн доларів.
krik.jpg
telegraf.com.ua

У Музеї сучасного мистецтва у Нью-Йорку 24 жовтня відкривається виставка однієї картини. Відвідувачі зможуть побачити знаменитий «Крик» норвезького художника-експресіоніста Едварда Мунка (1863-1944).

Оскільки «Крик» є найдорожчим витвором мистецтва, будь-коли проданим з аукціону (у травні 2012 року полотно пішло з молотка на торгах аукціонного дому Sotheby's за рекордні 119,9 млн доларів), в музеї будуть посилені заходи безпеки. Це також пов'язано з тим, що роботи художника в останні роки часто стають жертвами викрадачів. Найгучніша крадіжка була скоєна 22 серпня 2004 року, коли з Музею Мунка в Осло була викрадена одна з версій «Крику», а також картина «Мадонна». Поліції вдалося знайти їх лише через кілька років.

«Крик», роботу над яким Мунк завершив у 1895 році, є одним з найбільш знакових витворів мистецтва періоду модернізму. На картині зображена фігура людини, яка стискає руками голову, її обличчя спотворене жахом, а рот широко розкритий у відчайдушному крику. Людина стоїть на мосту на тлі криваво-червоного заходу, за спиною у неї двоє людей, що спокійно йдуть геть. На рамі картини є авторський напис, що пояснює її сюжет: "Мої друзі пішли далі, я залишився позаду, тремтячи від хвилювання, я відчував великий Крик Природи". На думку критиків, картина виражає почуття екзистенційного страху та занепокоєння, що переслідує людину сучасної цивілізації.

- Полотно Пікассо "Чоловік і жінка з букетом» продано на аукціоні за 8,5 мільйонів доларів

З чотирьох створених Мунком період з 1893 по 1910 рік версій «Крику» лише одна належить приватному колекціонерові. Саме вона виставлена зараз у Нью-Йорку. Три інші полотна зберігаються в норвезьких музеях.

Ім'я нинішнього власника «Крику», який купив її на аукціоні у травні нинішнього року, досі не розкривається. Проте експерти вважають, що ним може бути нью-йоркський фінансист і відомий колекціонер Леон Блек. Колишнім власником картини був норвезький мільйонер Петтер Олсен. Він успадкував картину від свого батька - багатого судновласника Томаса Олсена, який був другом і сусідом Едварда Мунка. Починаючи з 1920-х років Олсен-старший надавав заступництво художникові, купуючи його картини. Після приходу до влади в Німеччині нацистів, які вважали творчість Мунка «дегенеративною», Олсен організував вивезення 74 витворів художника з Німеччини і тим самим врятував їх від можливого знищення.

Картина Едварда Мунка «Крик» буде виставлена в Музеї сучасного мистецтва в Нью-Йорку до 29 квітня 2013 року.

Читайте також:

Полотно Едварда Мунка «Крик» продано майже за 0 млн, встановивши світовий рекорд

Christie's в минулому році побив рекорд продажів предметів мистецтва

Автопортрет Енді Уорхола продали на аукціоні за $38,4 млн

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...