У Луврі відкривається виставка робіт «українського Мікеланджело»

Поділитися
У Луврі відкривається виставка робіт «українського Мікеланджело» © louvre.fr
Шедеври видатного українського скульптора XVIII століття Георгія Пінзеля підкорюють столицю Франції. У Луврі його порівнюють з великими скульпторами золотого століття німецького бароко.

У знаменитому Луврі у Парижі 21 листопада відкривається довгоочікувана виставка «Скульптура бароко в Україні середини XVIII століття: Іоанн Георгій Пінзель».

Виставка робіт видатного скульптора, якого називають «українським Мікеланджело», пройде у залі de la Chapelle і триватиме до 25 лютого 2013 року, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Всього в експозиції представлено 27 робіт геніального майстра: 15 скульптур із Львівської національної галереї мистецтв, дев'ять - із Тернопільського обласного краєзнавчого та Тернопільського художнього музеїв і три - з Музею мистецтв Прикарпаття.

Анонсуючи цю виставку, офіційний сайт Лувру зазначив, що «найяскравіший стиль Пінзеля, схожий з манерою великих скульпторів золотого століття німецького бароко, є естетикою, яку рідко зустрінеш у Франції».

«Скульптор виділяється серед своїх сучасників самобутньою індивідуальністю - демонстративною, відкритою, експресивною, - а також високим ступенем індивідуалізації в прикрасах», - йдеться у пояснювальному тексті.

Про цю виставку більше 20 років мріяв видатний мистецтвознавець Борис Возницький, який відкрив світові творчість Пінзеля і не дожив до виставки у Луврі всього півроку.

Мистецтвознавець збирав скульптури і реставрував їх, а потім створив у Львові Музей сакральної скульптури. У 2009 році почалися переговори між представниками Лувру та Міністерством культури України про виставку робіт Пінзеля. Вів їх саме Борис Возницький. !zn

Читайте також:

Посол Франції Ален Ремі: «Шедеври Пінзеля для мене відкрив Возницький»

Мінкульт запропонував поїхати в Лувр на виставку Пінзеля протестуючим тернопільським священикам

Дочка Возницького відмовилася від кадрової революції у Львівській галереї

Місто, овіяне славою Пінзеля

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі