У Луврі відкривається виставка робіт «українського Мікеланджело»

21 листопада 2012 в 07:47
Шедеври видатного українського скульптора XVIII століття Георгія Пінзеля підкорюють столицю Франції. У Луврі його порівнюють з великими скульпторами золотого століття німецького бароко.
pinsel.jpg
louvre.fr

У знаменитому Луврі у Парижі 21 листопада відкривається довгоочікувана виставка «Скульптура бароко в Україні середини XVIII століття: Іоанн Георгій Пінзель».

Виставка робіт видатного скульптора, якого називають «українським Мікеланджело», пройде у залі de la Chapelle і триватиме до 25 лютого 2013 року, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Всього в експозиції представлено 27 робіт геніального майстра: 15 скульптур із Львівської національної галереї мистецтв, дев'ять - із Тернопільського обласного краєзнавчого та Тернопільського художнього музеїв і три - з Музею мистецтв Прикарпаття.

Анонсуючи цю виставку, офіційний сайт Лувру зазначив, що «найяскравіший стиль Пінзеля, схожий з манерою великих скульпторів золотого століття німецького бароко, є естетикою, яку рідко зустрінеш у Франції».

«Скульптор виділяється серед своїх сучасників самобутньою індивідуальністю - демонстративною, відкритою, експресивною, - а також високим ступенем індивідуалізації в прикрасах», - йдеться у пояснювальному тексті.

Про цю виставку більше 20 років мріяв видатний мистецтвознавець Борис Возницький, який відкрив світові творчість Пінзеля і не дожив до виставки у Луврі всього півроку.

Мистецтвознавець збирав скульптури і реставрував їх, а потім створив у Львові Музей сакральної скульптури. У 2009 році почалися переговори між представниками Лувру та Міністерством культури України про виставку робіт Пінзеля. Вів їх саме Борис Возницький.

Читайте також:

Посол Франції Ален Ремі: «Шедеври Пінзеля для мене відкрив Возницький»

Мінкульт запропонував поїхати в Лувр на виставку Пінзеля протестуючим тернопільським священикам

Дочка Возницького відмовилася від кадрової революції у Львівській галереї

Місто, овіяне славою Пінзеля

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...