У Китаї посилять правила кіновиробництва

16 грудня 2011 в 15:32
Китайський уряд посилює правила кіновиробництва. Новий законопроект закликав обмежити виробництво фільмів, що «суперечать» принципам КНР.
china-government-building_Baixiaoci.jpg
Baixiaoci

Втім, низка пунктів в законопроекті, який оприлюднив уряд Китаю, виглядає куди менш одіозно, пишуть znaki.fm. Так, стурбовані скаргами китайських глядачів з приводу надмірної кількості реклами на сеансах, китайська влада запропонувала жорстку систему обмежень на показ рекламних роликів, недотримання якої загрожує кінотеатрам штрафами і навіть втратою ліцензії.

Крім того, закон спрощує процедуру створення приватних кінокомпаній і пропонує низку заходів для освіти країни, відповідно до яких у віддалених селах щомісяця будуть проходити безкоштовні кіносеанси, а студенти університетів матимуть можливість подивитися як мінімум два «хороших» фільми протягом навчального семестру.

Однак є й зворотна сторона медалі - а саме, список пунктів, недотримання яких загрожує забороною на прокат, участь у кінофестивалях та піар в інтернеті «неугодних фільмів».

Влада буде переслідувати будь-який фільм, який, на її думку, «суперечить основним принципам, зазначеним у конституції КНР; загрожує національній єдності, суверенітету і територіальній цілісності; загрожує національній безпеці, розкриває державну таємницю чи завдає шкоди національній честі та інтересам; розпалює етнічну ненависть або провокує дискримінацію, порушує національні традиції і звичаї, спотворює національну історію та історичні дані або підриває національну єдність; заохочує релігійний фанатизм».

Зрозуміло, що нечіткі пункти на кшталт «порушення традицій» або «спотворення історії» дозволять висувати звинувачення на адресу будь-яких крамольних кінематографістів. З урахуванням переслідувань, яким піддаються в Китайській республіці деякікультурні діячі від Ай Вейвей до Лу Е, перспектива виглядає невтішною.

За матеріалами: Znak1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...