Топ Новини

У Києві відкривається виставка картин Івана Марчука

24 січня 2012 в 11:19
Картини відомого художника України можна буде подивитися протягом трьох тижнів.
DSC_0794a(1).jpg
: художник Іван Марчук

Галерея «Мистецька збірка» відкриває 27 січня виставку робіт відомого українського живописця Івана Марчука.

Виставка працюватиме з 28 січня до 19 лютого 2012 року включно (пн, вт - вихідний; ср-нд: з 11:00 до 18:00) на вул.Терещенківська, 13 (вхід в арку, 2-й двір).

На виставці, що триватиме до 19 лютого, буде представлений ранній період творчості Майстра.  Полотна, написані ще за радянських часів, самобутні і сміливі, символічні і філософські,  сповнені глибинними прадавніми образами,  повністю відрізняються від догматичного соцреалізму тієї епохи.

«Це серія «Голос моєї душі», з чого я починав після 11 років інституту, які я викреслив, і почав шукати себе «з нуля». Так виник цей «Голос моєї душі», як стовбур дерева, який обростав гілочками – різними «марчуками»», – коментує своє творче становлення Майстер. Таких «гілочок» нараховується аж десять: десять періодів,  десять різних стилів і технік, десять особистостей і художників в одній людині.

За версією видання "Daily Telegraph" Іван Марчук у 2007 році був включений до ста найвизначніших геніїв сучасності. Він – єдиний українець, якого Міжнародна академія сучасного мистецтва в Римі прийняла до лав "Золотої гільдії", де нараховується всього 51 художник з усього світу. Зараз Іван Марчук – найтитулованіший художник України, лауреат Шевченківської премії, винахідник власного стилю живопису.

А в радянську епоху він – невизнаний геній і бунтар, який перевернув вітчизняне мистецтво, не зламавшись під тиском комуністичної партії.  Звинувачення критиків в націоналізмі, переслідування КДБ, вимушена еміграція – всі ці випробування довелось пройти художнику на шляху до світового успіху. І лише після визнання за кордоном у 1989 році Івана Марчука без його відома приймають до спілки художників СРСР.

«Глядач матиме змогу побачити,  з чого починався Іван Марчук, легенда українського живопису. Я пишаюся тим, що роботи Майстра будуть представлені саме в нашій галереї», – розповідає Максим Волошин, директор галереї «Мистецька збірка». На відкритті для гостей звучатиме жива музика, що надихатиме відвідувачів поринути у чудернацький світ філософських фантазій і роздумів Майстра.

Нагадаємо, що І.Марчук народився 12 травня 1936 року. У 1997 році став лауреатом Національної премії ім.Т.Шевченка.

Окрім того, у 2007 році живописець потрапив до рейтингу 100 найбільших геніїв сучасності, який склала британська газета Daily Telegraph.

Читайте також:

Афіша головних арт-подій 2012 року: «Галопом по конотопам»

Концерт Мадонни на НСК «Олімпійський» може відбутися відразу після Євро-2012

До Києва приїде головний театральний провокатор Європи в компанії з Чулпан Хаматовою

Кулиняк вважає стабільним розвиток культурної сфери в Україні

Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...