У Києві відкрили пам'ятник польському поетові Юліушу Словацькому

20 вересня 2012 в 18:23
Домовленість між Польщею та Україною на паритетних умовах встановити в Києві пам'ятник Юліушу Словацькому, у Варшаві - пам'ятник Тарасу Шевченку була досягнута ще 10 років тому. Пам'ятник Кобзареві стоїть у Варшаві з 2003 року. Тепер у Києві з'явився пам'ятник польському поету-романтику.
slova.jpg
mincult.kmu.gov.ua

У Києві відбулося відкриття пам'ятника польському поетові Юліушу Словацькому. Пам'ятник встановлено поряд з Миколаївським костелом на вулиці Велика Васильківська.

Автор пам'ятника - польський скульптор Станіслав Радванської. Архітектор - Андрій Даниленко (Україна).

У відкритті пам'ятника взяв участь міністр культури і національної спадщини Польщі Богдан Здроєвський.

Скульптура Юліуша Словацького була виготовлена ​​і перевезена до Києва з нагоди святкування 200-річчя з дня народження поета в 2009 році. До 2012 року пам'ятник зберігався на території Київського творчо-виробничого комбінату «Художник». Для встановлення пам'ятника Київська міська державна адміністрація виділила ділянку поруч з костелом Св. Миколая.

У 2002 році між Україною та Республікою Польща була досягнута домовленість на паритетних умовах встановити в Києві пам'ятник Юліушу Словацькому, у Варшаві - пам'ятник Тарасу Шевченку.

У 2003 році пам'ятник Тарасу Шевченку у Варшаві встановлено за кошти України. Фінансування робіт з благоустрою території навколо пам'ятника взяла на себе адміністрація міста Варшави. Київська державна адміністрація запропонувала таким же чином вирішити питання про спорудження пам'ятника Юліушу Словацькому в Києві.

Читайте також:

На Кіровоградщині відкриють пам'ятник селянам, загиблим від рук комуністів

У Львові відкрили пам'ятник Володимиру Івасюку

У Ніжині відкрили пам'ятник Марку Бернесу

Чернігівська влада відмовилася розвертати Богдана Хмельницького спиною до Росії

Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...