У Києві може з'явитися вулиця Казимира Малевича

31 березня 2012 в 09:39
Проект рішення про перейменування вулиці Боженка на вулицю Казимира Малевича буде внесено до порядку денного однієї з найближчих сесій Київради.

У столиці вулицю Боженка, яка знаходиться в Голосіївському районі, планують перейменувати на вулицю Казимира Малевича. Відповідний проект рішення Київради підготувала Комісія з питань культури і туризму на звернення Польського інституту з проханням підтримати перейменування названої вулиці, повідомляє прес-служба голови комісії, депутата Київради Олександра Бригинця.

Перейменування вже підтримала і комісія з найменувань і пам'ятних знаків КМДА. Тому проект рішення «Про перейменування вулиці Боженка у Голосіївському районі м. Києва на вулицю Казимира Малевича» буде внесено до порядку денного однієї з найближчих сесій Київради.

Казимир Малевич - український художник-авангардист, один із засновників нових напрямів в абстрактному мистецтві - супрематизму та кубофутуризму, педагог, теоретик мистецтва. У 1915 році поклав початок новому модерністському напряму в мистецтві - супрематизму («Чорний квадрат на білому тлі», «Біле і чорне»). Народився і навчався малювати в Києві, в 1927-1930 рр. викладав у Київському художньому інституті, де в цей час працювали Михайло Бойчук, Віктор Пальмов, Федір Кричевський, Вадим Меллер, Олександр Богомазов, Василь Касіян.

Батьки Малевича і сам він були поляками за походженням.

Читайте також:

Киянам покажуть посмертні маски відомих українців


Український художник Стас Волязловський отримав премію імені Казимира Малевича


Знайдено невідомі картини Кандинського та Малевича?


Лесь Курбас і духовні засади українського авангарду

За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...