Топ Новини

У Франції вручили Гонкурівську премію

2 листопада 2011 в 14:46
У Франції лауреатом найстарішої і найбільш престижної літературної Гонкурівської премії став Алексіс Женні.

Нагорода була присуджена письменникові за книгу «Французьке мистецтвом війни» (L'Art francais de la guerre).

Окрім переможця цього року у шорт-лісті премії були Сорж Шаландон з «Поверненням у Кіллібегс», Кароль Мартінес зі «Знанням Мюрмюр» та Ліонель Труйо з «Прекрасною любов'ю людською».

Гонкурівська премія - літературна премія, яка вже більше ста років вручається за кращий роман французькою мовою. За статутом Гонкурівської премії, вона може бути присуджена авторові тільки один раз у житті.

Премія присуджується за підсумками голосування десяти членів академії на спеціальній вечері у паризькому ресторані «Друан». У кожного академіка - один голос, і він може віддати його за одну книгу, і лише президент має два голоси. Розмір Гонкурівської премії складає символічну суму - всього 10 євро, однак відкриває перед лауреатом широкий шлях не тільки до популярності і визнання, а й до гарантовано високих тиражів.

Серед лауреатів премії були і літературні знаменитості: Марсель Пруст (1919), Моріс Дрюон (1948) і Симона де Бовуар (1954). 2010 премію отримав один з найпопулярніших у світі французьких авторів письменник Мішель Уельбек за роман «Карта і територія».

 

За матеріалами: УНН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...