Топ Новини

У Національній опері України розгорається кадровий скандал

8 квітня 2013 в 16:21

У Національній опері назріває "творчий" скандал, пов'язаний з ротаціями в керівництві трупи. Скривджена сторона навіть застосувала суворий епітет "репресії".

Национальная опера Украины
У Національній опері України розгорається кадровий скандал

Зірка світового балету, прославлений танцівник Денис Матвієнко, що донедавна виконував обов'язки керівника балету Національної опери України, заявив, що "в Україні відбувається знищення культури, а те, що трапилося з ним (звільнення з посади художнього керівника) у стінах цього театру, можна назвати "репресіями".

Півтора року - публічно - Матвієнко був презентований театром як керівник балетної трупи Національної опери України. Але у Міжнародний день театру - 27 березня 2013 року - його ім'я зникло з розділу "керівництво" і було переміщено у розділ "солісти" на офіційному сайті.

На думку Матвієнка, за цей час він виконував всі обов'язки художнього керівника, а також мав право підпису. Прославлений танцівник говорить: "Зі мною так не чинили ні в одному театрі світу! Я щиро вірив, що зможу підняти рівень балету в Україні і зможу повернути наш театр на світову балетну карту. Я знаю, що моя робота необхідна артистам і глядачам. Але, на жаль, не потрібна керівництву цього театру".

Частина балетної трупи підтримувала яскраві презентативні проекти, ініційовані танцюристом і худруком. Інша частина трупи стала до нього в опозицію, інспірувавши листи та скарги у міністерство культури України. За короткий термін у довіреному прославленому митцю балетному підрозділі театру зроблено чимало яскравих кроків. Запрошення на сцену зірок світового балету, ініціювання постановки балету "Баядерка" Мінкуса, який став одним з найбільш помітних подій театрального сезону у столиці.

Коментуючи ситуацію у зв'язку з усуненням Матвієнка від справ, керівництво Національної опери заявило, що Матвієнко був зарахований на посаду артиста балету - провідного майстра сцени Національної опери України в листопаді 2011 року згідно з його заявою. З того часу і по сьогоднішній день його статус не змінювався.

"В театрі існувала вакантна посада художнього керівника балету, яку Матвієнко не займав. На цю посаду призначено народну артистку України Аніко Рехвіашвілі", - лаконічно резюмували в керівництві театру.

Аніко Рехвіашвілі закінчила студію при ансамблі народного танцю П.Вірського. Лауреат конкурсу імені Лифаря. У 1995 році створила трупу "Сузір'я Аніко" (пізніше "АНІКО-БАЛЕТ"). У 1990 році отримала диплом Київського інституту культури (кафедра хореографії). Працювала балетмейстером Національної опери, а також драматичних театрів Києва.

Читайте також:

Великий балет і дрібні капості

у 2013 році на українські екрани вийдуть 20 фільмів вітчизняного виробництва

Легендарна "Мелодія" відновить виробництво платівок

За матеріалами: DT.UA
Теги
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...