Нищук представив нове керівництво Театральної спілки

16 грудня 2016 в 22:20

Голова НСТДУ Богдан Струтинський розповів про плани щодо діяльності спілки, міністр культури Євген Нищук зробив заяву про творчі спілки.

111_9 < >
Фото Василь Артюшенко, DT.UA

У п'ятницю, 16 грудня, в агентстві УНІАН відбулося представлення нового керівного складу Національної спілки театральних діячів України. Міністр культури України Євген Нищук на цьому заході, наголосив, що творчі спілки в Україні сьогодні мають оновлюватись, залучаючи до своїх лав активну молодь та найпопулярніших українських митців.

Новим головою НСТДУ ще восени на з їзді було обрано народного артиста України, художнього керівника Київської Національної оперети, режисера Богдана Струтинського. Він озвучив головні напрямки роботи. Це, насамперед, перетворення спілки як громадської організації на сучасний інструмент суспільного впливу на владу. Це також питання підтримки театральних митців. Це і інноваційні (зокрема, освітні) проекти, на які давно чекає театральна молодь.
У перспективі саме НСТДУ спільно з Міністерством культури долучаться до створення Інституту Театру, який використає досвід кращих європейських інституцій у цьому напрямку.
Струтинський також зауважив, що зробить все можливе , аби підтримати літніх українських митців, які перебувають в Пущі-Водиці у Будинку ветеранів сцени ім. Н. Ужвій. На думку керманича спілки, сам Будинок згодом має стати зразковим та оновленим, на кшталт кращих європейських пансіонів.
Ще одна ідея, яка буде реалізована найближчим часом за ініціативи НСТДУ - Всеукраїнський театральний фестиваль, якого досі в Україні не було. Фестиваль має охопити всю Україну, і це буде огляд кращих художніх результатів певного театрального сезону. Кращі вистави визначатиме незалежна експертна рада, до складу якої увійдуть як українські, так і європейські фахівці.
За напрям регіонального театрального розвитку, а також за новий Всеукраїнський фестиваль відповідатиме режисер Ростислав Держипільський, перший заступник голови НСТДУ.
Креативні та інноваційні проекти в рамках НСТДУ курируватиме заслужена артистка України Ірма Вітовська, напрям молодіжної театральної політики – режисер Станіслав Жирков.
На представленні нового складу НСТДУ міністр культури України Євген Нищук заявив, що ті помітні зрушення, які розпочались сьогодні в театральній та кіноспілці, передбачають подальші цікаві результати, адже на перший план виходить нове креативне покоління і його найвідоміші представники. На відміну від Спілки письменників, яку би мали презентувати найвідоміші українські автори – такі як Сергій Жадан, Оксана Забужко. Міністр вважає , що творчі спілки в Україні від передчасної смерті врятує саме нове креативне покоління, тому у ці спілки вже сьогодні має прийти активна молодь.

Читайте також: Новий очільник Театральної спілки анонсує новий всеукраїнський фестиваль

Детальніше про перспективи Національної спілки театральних діячів читайте у інтерв'ю голови НСТДУ Богдана Струтинського Олегові Вергелісу у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...