Топ Новини

Троїцький: художній керівник Національного театру має обиратися максимум на два терміни

1 липня 2011 в 12:33
Театр - це частина державної політики, у зв'язку з чим реальний шлях України - формування європейського театрального центру інноваційної режисури.

Про це в інтерв'ю ZN.UA заявив режисер Владислав Троїцький. Такий центр, на його думку, міг би співпрацювати з провідними театральними фестивалями світу - Авіньйонським, Единбурзьким, Чеховським, Wiener Festwochen, Theatre Vidy-Lausanne.

«При цьому формується новий тип режисерської і акторської освіти. І таким чином буде закладено вже хоча б одну цеглину в будівництво моделі ефективної роботи сучасного театру в Україні. А після цього слід було б прийняти закон про те, що художній керівник Національного театру в Україні, як і президент країни, не може обіймати свій пост більше двох термінів. І тоді буде запущено механізм природної ротації», - додав режисер.

За словами В. Троїцького, в усьому світі будь-який керівник, коли подає свій проект на конкурс, захищає його з художньої, фінансової, економічної точки зору. «І він же вибудовує модель, яка передбачає стратегію розвитку театру на 5-10 років. Не думаю, що у нас хтось цим займається. Стратегія розвитку театру в Україні просто не сформульована. Це як і раніше прекрасні вотчини окремих керівників. А фактично - «кріпак театр»», - додав він.

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Олега Вергеліса з Владиславом Троїцьким.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...