Театральні прем'єри нового сезону: Жадан, Шекспір ​​і Франсуаза Саган

30 серпня 2011 в 08:15
Вже за тиждень у столиці відкривається новий театральний сезон, і провідні київські театри підготували чимало цікавих прем'єр для своїх шанувальників.

У зв'язку з цим ZN.UA представляє ексклюзивний огляд прем'єр нового сезону.

У Національному академічному драматичному театрі ім.Івана Франка новий сезон стартує 8 вересня. І відразу з хітом - «Кайдашева сім'я» (з Наталею Сумською у головній ролі).

Також франківці заявили першопрочитання в Україні прози Сергія Жадана - і у кінці вересня представлять "Гімн демократичної молоді" за мотивами його твору. Бойовий автор пройде таке ж бойове театральне хрещення на головній драмсцені країни. Спектакль випускає режисер Юрій Одинокий. У виставі грає, в основному, франківська молодь (в одній з головних ролей - Дмитро Рибалевський). У разі успіху актуальної вистави демократична молодь столиці буде співати свій «гімн» безпосередньо у театрі.

Ще одна прем'єра від франківців - імовірно в листопаді. «Рояль у траві» Франсуази Саган: адресна аудиторія - жінки постбальзаківського віку (і, зрозуміло, не тільки вони). У цій виставі на сцену театру повернеться Лариса Хоролець (у 70-ті активно тут виступала у п'єсах О.Коломійця, в «Украденому щасті» І.Франка, а потім побувала на посаді міністра культури України, керівника «Українського дому»).

Ближче до Нового року театр обіцяє «Попелюшку». Мюзикл, створений Вікторією Васалатій, яка прославилася на цій же сцені своєю «Едіт Піаф» (режисер вистави - Петро Ільченко).

У першій декаді жовтня, як уже повідомляло ZN.UA, очікуються великі урочистості на сцені франківців, присвячені ювілею художнього керівника Богдана Ступки. Його ювілейний «джазовий» вечір, а потім (якщо все складеться) - україно-російська прем'єра «Вишневий сад» (де він зіграє Фірса). У подальших планах театру - звернення до творчості І.Франка, А.Чехова, А.Стріндберга.

«Чотири причини вийти заміж» (Театр драми і комедії)

Академічний Театр драми і комедії на Лівому березі відкриває сезон 9 жовтня нещодавньою прем'єрою режисера Андрія Критенка - «Чотири причини вийти заміж». А вже за два тижні прем'єра для дітей - «Пасажир у валізі» Ульріха Хуба (режисер Тамара Трунова). Трохи пізніше режисер Андрій Білоус представить «Місяць у селі» І.Тургєнєва (у виставі зайняті О.Тритенко, В.Тамусяк). А режисер О.Лисовець поставить «Село Степанчикове» («Фома Опискін») Ф.Достоєвського, у головній ролі - Лев Сомов. Приступить до репетицій «Войцека» і режисер Дмитро Богомазов.

Національний театр ім. Лесі Українки відкриє сезон 1 жовтня виставою «У полоні пристрастей» («Кам'яний господар»), де у головних ролях Наталя Доля та Віктор Сарайкін. На найближче майбутнє театр анонсує п'єсу Альдо Ніколаї «Прощальне танго» з Анною Варпаховською (20, 22 жовтня). У роботі також - «Міра за міру» У.Шекспіра (режисер Л.Остропольський), «Жирна свиня» Н.Лабуті (режисер О.Гаврилюк).

Національна опера України ім.Т.Шевченка відкривається 10 вересня «Ярославом Мудрим» (опера Г.Майбороди). На новий сезон колектив запланував масштабну постановку оперного шедевру Джузеппе Верді - «Дон Карлос», твору, що надає неповторні можливості розкрити вокальні та драматичні дані кращим голосам цієї трупи.

Театр на Подолі «виходить в ефір» 15 вересня. Цього дня покажуть нещодавню прем'єру - «На дні» за п'єсою Горького у режисурі Віталія Малахова. Горьковський сюжет, до речі, нині неймовірно популярний у світі. До нього все частіше звертаються і на театральному Заході, і на Сході. Так як і саме життя на розбігу XXI століття все більше схоже на «дно», колись об'ємно зображене «буревісником» (свою версію «На дні» обіцяв, до речі, і Влад Троїцький у «ДАХу»). Прем'єра нового сезону на Подолі - чутлива комедія про любов «Тріо мі бемоль» за п'єсою Еріка Ромера: постановка Ігоря Славинського, художник Валентин Козьменко-Делінде, у головних ролях Анна Андрєєва і Михайло Кришталь. У планах також звернення до драматургії Олександра Володіна.

Театр на Печерську у новій будівлі на вулиці Немировича-Данченка також представить прем'єру - Push up («Під тиском») за досить популярною сьогодні у світі п'єсою Роланда Шіммельпфеннінга. Цю річ грають у Гамбурзі, Парижі, Римі, Відні, Нью-Йорку. У передмові до цієї вистави театру значиться: «Це історія про взаємодію між бізнесом і особистим життям. Вдень - робота і амбіції, а ввечері - мрії і сумніви, самотність і спрага любові». Жага любові та інтриг у ще одній прем'єрній історії, яку розіграють на Печерську ... Знамениті епістолярні «Небезпечні зв'язки» за мотивами Шодерло де Лакло, до яких звернувся художник і режисер Сергій Маслобойщиков, запросивши до проекту актрис Аллу Сергійко і Катерину Кистень.

Київський Молодий театр відкриється 16 вересня - «Четверта сестра» у постановці С.Мойсеєва. У перспективі в Молодому - «Людина і вічність» А.Курейчика, «Афінські вечори» П.Гладиліна, «Любовні листи до Сталіна» Х.Мерген. На цій же сцені обіцяють провести новий театральний фестиваль «Дім химер», відгомін Гоголь-фесту.

Знаменитий «Київ Модерн Балет» 24-го покаже «Кармен ТБ», а 29-го - два одноактні балети: «Двоє на гойдалках» і In pivo veritas. Останню роботу творці називають «слабоалкогольним видовищем», очевидно тому, що в основі - ірландські народні мотиви. А взагалі цікавий підхід: яким бути прийдешньому театральному сезону - творчо «хмільним» чи художньо «слабоалкогольним»? Тут вже, як то кажуть, у кого яка «норма»...

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...