Топ Новини

Стали відомі імена лауреатів Шевченківської премії

12 лютого 2013 в 16:28

У 2013 році Шевченківський комітет відібрав лише трьох лауреатів замість п'яти.

На засіданні Комітету з Національної премії України імені Тараса Шевченка 13 лютого був затверджений список лауреатів Національної премії України імені Тараса Шевченка 2013 року.

Ними стали:

поет Леонід Горлач (Коваленко) - за книгу віршів "Знак розбитого ярма";

режисер-постановник Дмитро Богомазов - за спектаклі "Гамлет" Шекспіра Одеського академічного українського музично-драматичного театру ім. В. Василька, "Гості прийдуть опівночі" Міллера Київського академічного театру драми і комедії на лівому березі Дніпра, "Щуролов" за Гріном Київського театру "Вільна сцена";

художник Петро Печорний - за серію декоративних тарілок за мотивами творів Т. Шевченка.

Як повідомив ZN.UA заслужений журналіст України і театральний оглядач тижневика "Дзеркало тижня. Україна" Олег Вергеліс, цього року за звання лауреата Шевченківської премії йшла гостра боротьба.

"Конкуренція в цьому році була значною, було дуже багато яскравих претендентів. Дуже шкода, що багато талановитих майстрів залишилися за бортом. Вони отримають шанс спробувати свої сили через рік. Однак Шевченківський комітет виявив виваженість і розважливість при визначенні лауреатів, тому перемогли дійсно гідні", - зазначив театральний оглядач.

При цьому Олег Вергеліс підкреслив, що останнє слово залишиться за президентом Віктором Януковичем, який повинен затвердити запропоновані кандидатури.

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...