Російську нагороду «Книга року» отримав восьмитомник Андрія Платонова

8 вересня 2011 в 13:21
Проект видавництва «Время» - восьмитомник Андрія Платонова - удостоївся престижної російської нагороди в галузі книговидання.
knigi.jpg
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Церемонія нагородження XIII конкурсу «Книга року» пройшла увечері в середу, 7 вересня, у Московському академічному Музичному театрі ім. К.Станіславського і В.Немировича-Данченка. Вручення нагороди було приурочено до відкриття Московської Міжнародної книжкової виставки-ярмарку. Володарі гран-прі отримали спеціальний приз - кришталеве яйце з алмазною інкрустацією роботи відомого ювеліра Андрія Ананова, всередині якого можна виявити крихітну книгу, пишуть znaki.fm.

Окрім гран-прі, було оголошено переможців і в інших номінаціях, які отримали статуетки «Той, хто йде з книгою» авторства скульптора Володимира Трулова.

У номінації «проза року» переможцем стала книга Ольги Славникової «Легка голова» - політичний трилер, в якому журі оцінило вишуканий стиль, поєднання прийомів «високої» літератури і белетристики, оригінальну спробу «закарбувати сюрреалістичну реальність, в якій ми живемо».

Поетичний конкурс виграв Олександр Кушнер з поетичною збіркою «По цей бік таємничої риси». Окрім того, спеціальний диплом за внесок у розвиток вітчизняної поезії отримав Костянтин Ваншенкін, радянський майстер простого описового стилю, відомий також як фронтовий поет і автор низки популярних пісень.

Премію в галузі дитячої літератури отримала збірка Сергія Белорусеця «Перукар трави», приз у конкурсі «Підручник XXI століття» - праця «Про редагування і редакторів» авторства Аркадія Мільчина.

На конкурсі було заявлено кілька спеціальних номінацій. Так, у номінації Humanitas приз отримало видання якутського видавництва «Бічік» «Антологія Саха театру», у номінації «Країна високих натхнень ...», присвяченій Італії, лауреатом став «Дінарський метелик» Еудженіо Монтале у перекладі Євгена Солоновича. Кращою арт-книгою журі визнало видання «Гроші - Пушкін - Гроші», підготовлене за участю Пушкінського музею, а за кращу поліграфію були відзначені видавнича група «Арбор» і друкарня «УП-ПРИНТ» за видання «Азбука "Зеніту"».

За матеріалами: Znak1
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...