Помер український письменник Іван Білик

28 листопада 2012 в 20:46
Білик - автор десяти романів. Найвідомішими з його робіт є українські історичні романи, написані в радянський час - «Меч Арея» (1972) і «Похорон богів» (1986).
26954.gif
umoloda.kiev.ua

Помер відомий український письменник, лауреат Шевченківської премії Іван Білик. Як повідомляє «Україна Молода», письменник помер у ніч на 27 листопада у віці 82 років.

В останні роки Білик хворів і нічого не бачив. У київської організації Спілки письменників повідомили, що зараз йде експертиза, після якої стане відома дата похорону.

«Швидше за все, просто не прокинувся. Родичі знайшли його вранці», - розповіли колеги письменника.

Білик - автор десяти романів. Найвідомішими з його робіт є українські історичні романи, написані в радянський час - «Меч Арея» (1972) і «Похорон богів» (1986).

Незабаром після виходу «Меч Арея» був заборонений за вказівкою ЦК Компартії України - за «неправильне трактування історії»: його вилучили з бібліотек, а нерозпродані екземпляри - з книгарень, незважаючи на те, що роман відразу ж став бестселером.

Самого письменника змусили звільнитися з роботи в редакції газети «Літературна Україна». Лише через три роки Білику вдалося влаштуватися в редакцію журналу «Всесвіт» на посаду «секретар-друкарка». Крім того, він був позбавлений права друкуватися.

Однак заборонена книга розповсюджувалася на території СРСР «з рук в руки» і була перевидана за кордоном - у Канаді, Америці, Великобританії. Всього роман перевидавався 15 разів.

Читайте також:

Помер Борис Стругацький


Помер відомий актор і ведучий програми «Жди меня» Ігор Кваша

Пішла з життя відома українська поетеса і громадський діяч Ірина Калинець

Пішов з життя Богдан Ступка

 

Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...