Топ Новини

Помер Борис Стругацький

19 листопада 2012 в 17:08
Стругацький помер у віці 79 років. Він був одним з найвідоміших російських письменників-фантастів XX століття.
687A203B-A7EC-4AF3-8043-E414D8318721_w640_r1_s.jpg
svoboda.org

Помер російський письменник Борис Стругацький. Він помер у віці 79 років. Стругацький був одним з найвідоміших російських письменників-фантастів XX століття.

Останні кілька днів письменник перебував у лікарні і лікарі оцінювали його стан як важкий.

Борис Стругацький народився 15 квітня 1933 року в Ленінграді. Батько майбутнього письменника працював у Державному Російському музеї, мати викладала російську літературу в школі, де навчався Борис. У роки війни родина евакуювалася в селище Ташла Оренбурзької області, але після закінчення Великої Вітчизняної повернулася в Ленінград.

Після школи Борис Стругацький поступив на математико-механічний факультет Ленінградського державного університету, потім вступив до аспірантури Пулковської обсерваторії. Тут же Борис Стругацький і почав трудову кар'єру. Потім він взяв участь у геодезичній і астрокліматичній експедиції на Кавказ.

У середині 1960-х років Борис Стругацький всерйоз захопився написанням книг, і в 1964 році став членом Спілки письменників СРСР. З 1972 року він став керівником Ленінградського семінару молодих письменників-фантастів.

У співавторстві з братом Аркадієм Стругацьким Борис написав такі культові вітчизняні фантастичні твори, як "Країна багряних хмар", "Важко бути богом", "Понеділок починається в суботу", "Хижі речі століття", "Бридкі лебеді", "Населений острів", "Пікнік на узбіччі", "За мільярд років до кінця світу", "Жук у мурашнику". Після смерті Аркадія Борис Стругацький продовжив, за його власними словами, "пиляти товсту колоду літератури дворучною пилкою, але без напарника". Вийшли такі його твори, як "Пошук призначення, або Двадцять сьома теорема етики" та "Безсилі світу цього". Крім того, він продовжував займатися перекладацькою діяльність.

Читайте також:

Помер відомий актор і ведучий програми «Жди меня» Ігор Кваша

Помер знаменитий КВНщик, капітан команди «Діти лейтенанта Шмідта» Григорій Малигін

Відомий голлівудський режисер Тоні Скотт наклав на себе руки, кинувшись з моста

 

За матеріалами: Эхо Москвы
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...