Топ Новини

Помер письменник Борис Васильєв, автор повісті "А зорі тут тихі..."

11 березня 2013 в 12:10

Борис Васильєв - один із найвідоміших радянських письменників, автор романів і повістей "А зорі тут тихі...", "Завтра була війна", "У списках не значився".

Борис Васильев
Письменник Борис Васильєв помер на 89-му році життя

Письменник Борис Васильєв раптово помер у понеділок, 11 березня, на 89 році життя, повідомляється на сайті Союзу письменників Москви.

"Він був мудрим порадником і доброю людиною. Спілка письменників Москви тужить через непоправну втрату. Світла пам'ять про Бориса Львовича Васильєвазбережеться в наших серцях", - йдеться в повідомленні на сайті союзу.

Васильєв народився 21 травня 1924 року у Смоленську. Пішов на фронт добровольцем, і 3 липня 1941 року потрапив в оточення, вийшов із нього у жовтні 1941 року; потім був табір для переміщених осіб, потім служба у повітряно-десантному полку. У 1943 році його було важко поранено. Після війни працював тестувальником колісних і гусеничних машин на Уралі. Звільнився з армії у 1954 році у званні інженер-капітана. У рапорті назвав причиною свого рішення бажання займатися літературою.

Автор романів і повістей "Іванів катер", "А зорі тут тихі...", "Завтра була війна", "У списках не значився", "Неопалима купина" і багатьох інших.

Лауреат Державної премії СРСР, премії президента Росії, Незалежної премії руху імені академіка Сахарова "Квітень", Російської академії кінематографічних мистецтв "Ніка" - "За Честь і Гідність". Член Союзу письменників Москви і Союзу кінематографістів Росії, академік Російської академії кінематографічних мистецтв "Ніка".

Нагороджений орденами "За заслуги перед Вітчизною" II ступеня, Трудового Червоного Прапора, двома орденами Дружби народів, багатьма медалями.

Читайте також:

НЕ СТРІЛЯЙТЕ В ОФІЦЕРА У КИЄВІ ВІДБУЛАСЯ ПРЕМ'ЄРА ФІЛЬМУ ПРО ПИСЬМЕННИКА БОРИСА ВАСИЛЬЄВА

Помер режисер Олексій Герман-старший

Померла знаменита оперна співачка Галина Вишневська

Помер Борис Стругацький

Інтерфакс
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...