Топ Новини

Політика жорсткої економії змінить "Євробачення-2013"

11 квітня 2013 в 22:00

Конкурс пройде в залі менших розмірів, ніж зазвичай, планується меншу кількість світлових ефектів і не таку широку інформаційну кампанію. Прес–центр відкриється на п'ять днів пізніше, ніж зазвичай. Також буде скорочено кількість днів, відведених учасникам на репетиції.

Бюджетні обмеження і повсюдна жорстка економія в Європі торкнулися і одного з головних щорічних культурних подій регіону - конкурс "Євробачення".

Конкурс, що свого часу зробив знаменитими таких виконавців як ABBA і Селін Діон, щорічно збирає біля екранів телевізорів більше 100 млн людей з більш ніж 40 країн. Феєричне шоу має 58-річну історію.

"Євробачення-2013" пройде в шведському місті Мальме з населенням 300 тисяч людей. Організатори планують значно скоротити бюджет заходу: витрати на організацію і телетрансляцію шоу не повинні перевищити 20 млн дол. Ще 4 млн дол. міський бюджет витратить на відповідні заходи. Конкурс пройде в залі менших розмірів, ніж зазвичай, планується меншу кількість світлових ефектів і не таку широку інформаційну кампанію. Прес–центр відкриється на п'ять днів пізніше, ніж зазвичай. Також буде скорочено кількість днів, відведених учасникам на репетиції.

Організатори сподіваються, що такий підхід дозволить конкурсу вижити в нинішніх складних економічних умовах в Європі і відродить інтерес до нього з боку країн, що відчувають серйозні фінансові труднощі і з цієї причини відмовляються від участі в ньому. До того ж захід у цілому стане більш камерним, і в центрі уваги буде саме музика, а не спецефекти.

Досі країни, що приймали в себе "Євробачення", прагнули перевершити один одного блиском, технологічними новинками і ефектами при організації шоу. "Це звелося до чисто технічних питань - у кого більше камер, більший розмір екранів тощо", - говорить Крістер Бьоркман, продюсер конкурсу на шведському каналі SVT. Особливо помітно це було, за його словами, в Москві в 2009 році і в Дюссельдорфі в 2011 році.

Подібний підхід до організації обертається значними витратами для країн, що приймають конкурс. За традицією, країна, представник якої виграв "Євробачення", приймає його в себе на наступний рік - і повинна бути готова викласти на організацію десятки мільйонів євро. Люди в багатьох країнах, що зазнають фінансові труднощі, деколи з жахом чекали перемоги на конкурсі своїх виконавців, знає Бьоркман.

Деякі країни - беззмінні учасники "Євробачення" в цьому році не стали відсилати на конкурс свої делегації: це дуже важко для їх бюджетів, а в разі перемоги витрати можуть виявитися зовсім непідйомними. З цієї причини від участі відмовилися Боснія і Герцеговина, Польща, Португалія і Словаччина.

Торік Азербайджан витратив на організацію і трансляцію шоу 45 млн дол., ще 100 млн дол. пішло на швидке будівництво нової концертної зали та іншу інфраструктуру. Конкурс у Баку виграла співачка зі Швеції. І в цьому році одна з найбільш благополучних у фінансовому плані європейських країн має намір "втиснутися" в набагато менший бюджет. Передбачувані витрати будуть найнижчими з 2007 року, коли "Євробачення" проходило в Хельсінкі.

58 пісенний конкурс "Євробачення" відбудеться в травні. Брати участь у ньому в цьому році планують 39 країн. Україну представить Злата Огневич.

Читайте також:

На "Євробаченні-2013" Україну представить Злата Огневич

Українка Настя Петрик перемогла на дитячому "Євробаченні" (ВІДЕО)

Ще дві країни відмовляються від "Євробачення" через фінансові проблеми

Польща, Португалія мають намір відмовитися від "Євробачення-2013" через фінансову кризу

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...