«Письменники» Литвин, Азаров та Кравчук хочуть 3 млн грн з бюджету на видавництво своїх книжок

2 березня 2012 в 18:39
Кожен екземпляр «Історії українського парламентаризму» колективу авторів на чолі з Литвином обійдеться державі у середньому в 576 гривень.
book_knigi_-8.JPG
Aндрій Товстиженко, ZN.UA

Державний комітет телебачення і радіомовлення оприлюднив проект переліку книжкових проектів, запропонованих для участі у програмі «Українська книга» 2012 року. Серед 1200 проектів виявилися і книжки колективів авторів на чолі із Володимиром Литвином, Миколою Азаровим і Леонідом Кравчуком.

«Історію українського парламентаризму» у двох томах і двома мовами (українською та англійською мовами), яку підготував колектив авторів на чолі із спікером українського парламенту Литвином, видавництво «Дніпро» оцінило у 1 млн. 153 тис. 40 грн. У першій книзі, як йдеться у анотації, йдеться про історичні традиції представницької влади на українських землях аналізуються від давньоруських віче до сучасної парламентської практики. У другій же книзі - короткі життєписи багатьох сотень парламентаріїв 1-6 скликань складають у сукупності колективний портрет нашого вищого законодавчого органу. Тираж кожного тому  - 1 тисяча примірників. Тобто один екземпляр книжки обійдеться державі у середньому в 576 гривень.

Інший авторський колектив на чолі із Володимиром Литвином підготував том «Київ» (книга 1, ч. 3) у Зводі пам’яток історії та культури України (енциклопедія у 28 томах). Тираж 1,8 тис. примірників. Кошторис - 400 тис. грн. Пропонує - Головна редакція Зводу пам’яток історії та культури при видавництві «Українська енциклопедія» ім. М.П. Бажана.

Видавництво «Самміт-Книга» подало для участі в «Українській книзі» роботу прем’єр-міністра Миколи Азарова, екс-міністра фінансів Федора Ярошенка та екс-радника глави Мінфіну Сергія Бушуєва «Інноваційні механізми управління програмами розвитку». Тираж - 2 тисячі примірників. Кошторис - 194 тис. 520 грн.

А «Українська енциклопедія ім. Бажана» подала на конкурс книгу «Україна. Мала національна енциклопедія», яку підготував авторський колектив на чолі із екс-президентом України Леонідом Кравчуком. Тираж - 2,5 тис. примірників. Кошторис - 1 млн. 91 тис. 562 грн.

Зараз проект переліку книжкових проектів знаходиться на розгляді експертної ради з формування державного замовлення на випуск видавничої продукції при Держкомтелерадіо України. До складу ради, зокрема, входять письменники Віктор Баранов, Іван Драч, Григорій Гусейнов, Андрій Курков, академіки НАН України Микола Жулинський та Валерій Смолій. Цього року на реалізацію програми «Українська книга» в держбюджеті виділено 40 мільйонів гривень.

Читайте також

Литвин веде передвиборну кампанію під виглядом «робочих поїздок»

Азаров не здатен нормально говорити по-українськи через вік

Кравчук: З Ющенка — такий президент, як з мене курка

На утримання резиденцій Азарова і Ко з бюджету виділять 50 млн грн

 

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...