Топ Новини

Під куполом Лаврської дзвіниці знайдено золотого ангела кінця XVIII століття

11 січня 2012 в 07:18
Під куполом Лаврської дзвіниці знайдено 60-сантиметрову позолочену фігуру ангела-хранителя кінця XVIII століття, про існування унікальної знахідки було відомо лише з архівних документів.
lavra_.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Ангела випадково виявили робітники у грудні 2011 року під час реставрації 96-метрової Лаврської дзвіниці. Позолочена фігура, висота якої становить більше 60 см, знаходилася у стінній ніші під самим куполом, на північно-східній стороні, поверненій у бік Успенського собору, пише «Комсомольская правда в Украине».

Фото Максима Люкова та Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника

«Ми думаємо, що це прихований від людських очей духовний оберіг Лаври і всього Києва. Не даремно його повернено у бік головного соборного храму Києво-Печерської лаври», - говорять в історико-культурному заповіднику.

Найближчим часом ангела-хранителя відреставрують. На жаль, відвідувачі заповідника навряд чи зможуть його побачити, тому що фігура розташована в недоступному для екскурсій місці.

Цікаво, що окрім ангела у тій же дзвіниці відреставрують і вісім позолочених скульптур двоголових орлів, увінчаних царськими коронами (висота кожної - 2 метри, ширина - 2,5).
 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...