Оголошені номінанти на премію "Оскар"

15 січня 2015 в 17:09

Лідерами за кількістю номінацій стали "Бердмен" і "Готель "Гранд Будапешт".

оскар
Церемонія нагородження відбудеться 22 лютого

В Лос-Анджелесі 15 січня були оголошені номінанти на премію "Оскар". У номінації "Кращий фільм" змагатимуться вісім кінострічок: "Снайпер", "Отроцтво", "Готель "Гранд Будапешт", "Гра на імітацію", "Сельма", "Всесвіт Стівена Хокінга", "Одержимість" і "Бердмен".

Найбільшу кількість номінацій отримали фільми "Бердмен" і "Готель "Гранд Будапешт" - по 8. Слідом йде "Гра в імітацію" з 7 номінаціями.

Кращим режисером можуть назвати Річарда Лінклейтера, Алехандро Гонсалеса Іньярріту, Беннетта Міллера, Аву Дюверней або Девіда Фінчера. Номінації серед акторів пророкують Майклу Кітону, Стіву Кэреллу, Едді Редмейну, Бенедикту Камбербетчу, Тімоті Споллу і Джейка Джилленхола, серед актрис - Джуліанні Мур, Фелісіті Джонс, Маріон Котійяр, Дженніфер Еністон, Розамунд Пайк і Різ Уїзерспун.

Незважаючи на відсутність у головних номінаціях, технічних лідируючу позицію займає картина Крістофера Нолана "Интерстеллар". Російський фільм "Левіафан" Андрія Звягінцева висунутий в категорії "Кращий іноземний фільм".

87-я церемонія вручення премій Американської кіноакадемії відбудеться 22 лютого в Лос-Анджелесі. Вести її буде актор Ніл Патрік Харріс.

Читайте також: Фільм "Готель Гранд Будапешт" лідирує за номінаціями на премію BAFTA

Список номінантів:

Кращий фільм:

  • "Американський снайпер"
  • "Бердмен"
  • "Гра в імітацію"
  • "Отроцтво"
  • "Сельма"
  • "Теорія всього"
  • "Одержимість"
  • "Готель Гранд Будапешт"

Кращий режисер:

  • Алехандро Гонсалес Иньяритту ("Бердмен")
  • Річард Лінклейтер ("Отроцтво")
  • Беннетт Міллер ("Мисливець на лисиць")
  • Уес Андерсон ("Готель Гранд Будапешт")
  • Мортен Тилдум ("Гра в імітацію")

Кращий оригінальний сценарій:

  • "Бердмен"
  • "Отроцтво"
  • "Мисливець на лисиць"
  • "Готель Гранд Будапешт"
  • "Стрінгер"

Кращий адаптований сценарій:

  • "Американський снайпер"
  • "Гра на імітацію"
  • "Внутрішній порок"
  • "Теорія всього"
  • "Одержимість"

Краща жіноча роль:

  • Маріон Котійяр ("Два дні, одна ніч")
  • Фелісіті Джонс ("Теорія всього")
  • Джуліанна Мур ("Все ще Еліс")
  • Розамунд Пайк ("Зникла")
  • Різ Візерспун ("Дика")

Краща чоловіча роль:

  • Стів Каррелл ("Мисливець на лисиць")
  • Бредлі Купер ("Американський снайпер")
  • Бенедикт Камбербетч ("Гра в імітацію")
  • Майкл Кітон ("Бердмен")
  • Едді Рэдмейн ("Теорія всього")

Краща жіноча роль другого плану:

  • Лора Дерн
  • Кіра Найтлі ("Гра в імітацію")
  • Емма Стоун ("Бердмен")
  • Патриція Аркетт ("Отроцтво")
  • Меріл Стріп ("У темному-темному лісі")

Краща чоловіча роль другого плану:

  • Роберт Дювалль ("Суддя")
  • Ітан Хоук ("Отроцтво")
  • Едвард Нортон ("Бердмен")
  • Марк Руффало ("Мисливець на лисиць")
  • Джей К. Сіммонс ("Одержимість")

Краща операторська робота:

  • "Бердмен"
  • "Готель Гранд Будапешт"
  • "Іда"
  • "Містер Тернер"
  • "Незломлений"

Кращий монтаж:

  • "Американський снайпер"
  • "Отроцтво"
  • "Гра на імітацію"
  • "Одержимість"
  • "Готель Гранд Будапешт"

Кращі візуальні ефекти:

  • "Капітан Америка 2"
  • "Вартові Галактики"
  • "Интерстеллар"
  • "Люди Ікс: Дні минулого майбутнього"
  • "Світанок планети мавп"

Краща робота художника-постановника:

  • "Готель Гранд Будапешт"
  • "Гра на імітацію"
  • "Интерстеллар"
  • "У темному-темному лісі"
  • "Містер Тернер"

Кращі костюми:

  • "Готель Гранд Будапешт"
  • "Внутрішній порок"
  • "У темному лісі"
  • "Малефисента"
  • "Містер Тернер"

Кращий грим:

  • "Мисливець на лисиць"
  • "Готель Гранд Будапешт"
  • "Вартові галактики"

Кращий звук:

  • "Американський снайпер"
  • "Бердмен"
  • "Интерстеллар"
  • "Незломлений"
  • "Одержимість"

Кращий монтаж звуку:

  • "Хоббіт"
  • "Интерстеллар"
  • "Незломлений"
  • "Одержимість"
  • "Бердмен"

Кращий документальний фільм:

  • "Громадянин чотири"
  • "У пошуках Вів'єн Майєр"
  • "Верунга"
  • "Сіль землі"
  • "Останні дні у В'єтнамі"

Кращий фільм іноземною мовою:

  • "Іда"
  • "Левіафан"
  • "Мандарини"
  • "Тімбукту"
  • "Дикі історії"

Краща анімація:

  • "Супершестерка"
  • "Як приручити дракона - 2"
  • "Пісня моря"
  • "Казка про принцесу Кагуя"
  • "Сімейка монстрів"

Краща музика до фільму:

  • "Готель Гранд Будапешт"
  • "Гра в імітацію"
  • "Інтерстелар"
  • "Містер Тернер"
  • "Теорія всього"

 

За матеріалами: ZN.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
Курс валют
USD 24.88
EUR 28.34