Топ Новини

Одна з найбільш багатотиражних національних книг - "Українські народні казки"

3 липня 2011 в 09:38
"Українські народні казки" є однією з найбільш багатотиражних національних книг.

Про це в інтерв'ю ZN.UA повідомив поет і видавець Іван Малкович.

«Найбільш касовий автор - український народ, - зізнався видавець. - Тому що ми видали «100 казок» у двох томах. І тільки перший том розійшовся тиражем 70 тис. примірників! Зараз у роботі третій - останній - том. Ці книги яскраво ілюстровані. Над ними працювали найкращі художники...»

Говорячи про нові фігури українського літературного процесу, яких відносять до «багатотиражників» (наприклад, Люко Дашвар), І.Малкович зазначив: «Кажуть, що вона дуже успішна. Але це не мій шлях - ганятися за кимось успішним, перевербовувати його...У мене й самого іноді трапляються тиражні книги. Наприклад, «Записки українського самашедшого» Ліни Костенко розійшлися рекордним накладом - 80 тисяч! Хоча, напевно, насправді вже продано десь тисяч 100 і навіть більше...»

І.Малкович розповів також, що мінімум 20 тисяч, а можливо, і 30 тисяч примірників «Записок ...» надрукували книжкові пірати. «Їх видавнича «версія» - піратська - жахлива, потворна! Там на кожній сторінці купа помилок, і обкладинка жахливо-каламутна...І люди нам пишуть, мовляв, вам треба руки повисмикувати, якщо ви такого автора, як Ліна Костенко, друкуєте з помилками...Це образливо, тому що в нашому - ліцензійному - виданні немає жодної помилки! І для мене це відвертий моральний удар набагато важчий, ніж втрата фінансова», - підкреслив видавець.

За його словами, хороший тираж українського автора - це приблизно три тисячі.

«Я планував спочатку надрукувати «Записки...» накладом сім-вісім тисяч, - розповідає І.Малкович. - Але зважився зрештою на десять тисяч. «Прем'єра» книги відбулася 17 грудня 2010-го. І, уявіть, уже до кінця року у нас не було чого продавати...Тут і заметушилися пірати! Я спочатку не розумів - це передріздвяна лихоманка, коли книги масово купують на подарунки, чи щось інше? Такого з українським автором досі у мене не було. Це справжній бестселер...Враховуючи піратські копії, які нам надсилають обурено з усієї України, загальний тираж «Записок ...» вже точно досяг 100 тисяч примірників. І це за п'ять місяців. А світовий бестселер - це 100 тис. примірників на рік».

Детальніше читайте у свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в інтерв'ю Олега Вергеліса і Катерини Константинової з Іваном Малковичем.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...