Молодий театр гучно презентував сучасну українську прозу

26 січня в 15:52

У Києві відбулася прем'єра вистави "Гагарін і Барселона".

У Київському академічному Молодому театрі тривають прем'єрні покази вистави "Гагарін і Барселона". Ця постановка з'явилась в рамках спільного проекту "Про-За-Театр", який ініціювали Молодий театр та газета "Дзеркало тижня. Україна". Задум полягає у тому, аби об'єднати в рамках постановки сучасну малу українську прозу, нові тексти кращих вітчизняних прозаїків. Серед таких текстів – твори Руслана Горового (його оповідання дало назву виставі), Сергія Жадана, Любка Дереша, Євгенії Кононенко, Юрія Винничука. Крім вистави в рамках проекту також зустрічі з відомими письменниками, круглі столи, презентації нових книг. 

За задумом художнього керівника Молодого театру режисера Андрія Білоуса, кожен окремий сюжет у виставі – це маленький "космос", у якому мешкає той чи інший герой, а загалом "космос" - це наше життя, у вирі якого так важливо зустріти споріднену душу. У виставі є сюжети кумедні, щемливі, філософські. Про сина-вегетаріанця, про розпутну доньку та сварливу матір, про пошуки кохання у власній ванній кімнаті… 

Читайте також: Молодий театр покаже 100-ту "антипутінську" виставу

Над окремими сюжетами вистави працювали студенти-режисери Театрального університету імені Івана Карпенка-Карого. Концепція вистави та загальне режисерське рішення – Андрій Білоус. У виставі задіяні як молоді актори, так і майстри театру: Валерій Шептекіта, Ярослав Гаврилюк, Тетяна Стебловська, Ірина Кравченко. Перші відгуки на прем'єру Молодого в соцмережах досить захоплені. 

Далі - вибрані цитати: "Сплести воєдино такі різні тексти, поєднати різних письменників в одне живе ціле – і при цьому зібрати такий чудовий і молодий акторський склад… Вичавити – сміх і сльози, дістатися аж до загрубілого зашкарублого серця… Це стихія і краса!"; "Це не гра, вони живуть на сцені! Це справжнє українське відродження".

Автор оповідання "Гагарін і Барселона" Руслан Горовий зазначив після прем'єри у соцмережі Facebook: "Загалом всі круті без винятку! Це щиро". 

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 27.04
EUR 29.06
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...