Топ Новини

Мінкультури: Музеї з Києво-Печерської лаври виселяти не будуть. Доки?

4 лютого 2012 в 12:48
Міністр культури Михайло Кулиняк прокоментував зміну директора заповідника і можливі наслідки від прийняття закону про передачу Лаври церкві.
lavra_.JPG
Андрій Товстиженко, ZN.UA

Музеї, що знаходяться на території заповідника «Києво-Печерська лавра», виселяти нікуди не будуть. У цьому в інтерв'ю ZN.UA запевнив міністр культури Михайло Кулиняк.

Відповідаючи на питання про можливі наслідки зареєстрованого у Верховній Раді законопроекту «регіоналів» про передачу Лаври Московському патріархату, міністр зазначив, що вважає необхідним для початку провести широке громадське обговорення такої ідеї.

«Тому й хочу відповідально заявити: ні про яке виселення з території Києво-Печер-ського заповідника музеїв та інших установ культури не йдеться. Навпаки, пам’яткоохоронна складова в роботі заповідника тільки посилиться», - запевнив М.Кулиняк.

Також міністр висловив бачення міністерства нашумілої кадрової перестановки в дирекції Лаври. Нагадаємо, що заповідник очолила колишній заступник міністра культури кардіолог за освітою Вікторія Ліснича.

«По-перше, Вікторія Ліснича має не лише медичну, а й юридичну освіту. По-друге, критикам слід врахувати її досвід роботи на посаді заступника міністра культури, де до сфери її відповідальності входила вся музейна галузь країни», - сказав він.

При цьому він особливо підкреслив, що «міністерство вважає, що директор музею або заповідника повинен бути в першу чергу кваліфікованим менеджером».

Повний текст інтерв'ю Олега Вергеліса з міністром культури Михайлом Кулиняком читайте в свіжому номері "Дзеркала тижня. Україна".


Читайте також:

Києво-Печерську Лавру хочуть перейменувати
Журналіст «1+1» вивів з рівноваги настоятеля Лаври питаннями про «Мерседеси»
За ресторан навпроти Лаври Саакашвілі обіцяв Ющенку новий храм

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...