Мінкульт хоче відродити кіностудії через централізоване фінансування

25 жовтня 2012 в 16:03
Режисери не сприймають ініціативу Мінкульту: на їхню думку, централізація розподілу коштів поставить їх у залежність від керівництва держстудій і обмежить художню свободу.
kino.jpg
newtortuga.com

Міністерство культури для підтримки вітчизняної кіногалузі запропонувало нову схему розподілу державного фінансування, що виділяється на той чи інший кінопроект. За задумом Мінкульту, кошти повинні спрямовуватися на одну з державних кіностудій (тобто на державні підприємства), а звідти - на творчу групу, яка забезпечує створення кінопроекту.

Цієї ініціативи Мінкульту противились режисери: вони вважають, що централізація розподілу коштів поставить їх у залежність від керівництва держстудій і обмежить художню свободу.

Міністр культури Михайло Кулиняк у коментарі ZN.UA висловився за необхідність контролю над проходженням та використанням бюджетних коштів.

«
Державні кошти, які виділяються на проведення заходів, переводяться на рахунки державних підприємств, які укладають угоди з виконавцем заходу. Виконавці як творчі особи організовують реалізацію проекту так, як вважають за потрібне, а ДП забезпечує фінансування і контролює проходження бюджетних коштів», - розповів міністр про нововведення.

За його словами, таким чином, форма розрахунків з приватними кіностудіями - через державні підприємства (державні кіностудії) - не передбачає якихось утисків для виробників фільмів, а забезпечує прозоре проходження бюджетних державних коштів.

«
Адже, погодьтеся, коли державні кошти прямо йдуть на приватні компанії, дуже важко відстежити відрахування податків, інші обов’язкові відрахування. Тому Мінкультури — за контроль над проходженням та використанням бюджетних коштів», - підкреслив Кулиняк.

Глава Мінкульту запевнив, що вся продюсерська система буде працювати в тому ж режимі, в якому працювала досі. «Система відбору кінопроектів і далі буде реалізуватися через експертну комісію, і ніяких «дублювань» повноважень творчої знімальної групи (її авторських прав, її художньої свободи) державними студіями не передбачається», - зазначив він.

У свою чергу, 
кінематографісти (серед яких Марина Врода, Мирослав Слабошпицький, Степан Коваль, Сергій Михальчук, Євген Сивоконь, Олег Фіалко, Володимир Тихий та ще дехто) суворо попереджають: «Якщо це станеться (новітня централізація), то ситуація у вітчизняній кіногалузі, де останнім часом досягнуто чимало значних проривів, зазнає стагнації й опиниться на межі катастрофи…»

«Ми виступаємо за вільну конкуренцію кіностудій усіх форм власності, що гарантується конституційними нормами. Ми виступаємо за конкуренцію студій, за режисера, який є ключовою постаттю кінопроцесу… Виступаємо за спрощення процедури зміни режисером студії-виробника (до підписання державного контракту), щоб режисери не стали заручниками несумлінних продюсерів…», - йдеться у зверненні.

Подробиці читайте в свіжому номері «Дзеркала тижня. Україна» в статті Олега Вергеліса «Діти і батьки українського кіно: конфлікт інтересу».

Читайте також:

Перший український фільм жахів у 3D глядачі зможуть побачити в січні (ВІДЕО)

Два українських фільми отримали нагороди російського фестивалю «Кіношок»

Держкіно б'є рекорди: в Україні знімуть відразу п'ять фільмів для дітей

Українському переможцю кінофестивалю в Локарно не вистачає коштів на новий фільм

 

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...