Топ Новини

Мінкульт хоче ввести податок на розвиток українського кіно

12 березня 2015 в 12:07

Також міністерство культури обіцяє відповідальніше підходити до охорони культурної спадщини. 

кириленко
В'ячеслав Кириленко пообіцяв розвиток культури України

Міністр культури України В'ячеслав Кириленко на звіті уряду в четвер окреслив пріоритети своєї діяльності на найближчий час. 

У цілому, за його словами, Мінкульт працює над чотирма реформами, які стосуються фінансування, підтримки кіно, діяльності театрів та охорони культурної спадщини. 

Так, Кириленко хоче ввести спеціальний збір на розвиток українського кінематографа, що, за його підрахунками, дасть міністерству культури не менше 250 мільйонів гривень на рік. 

Також віце-прем'єр міністр обіцяє "зробити розподіл всіх засобів, які використовуються міністерством культури, прозорим". 

"Перша система розподілу через координаційну раду "Зброя культури", зараз це вже близько сотні людей, які самі будуть визначати, на які акції по підтримці бійців АТО виділяти гроші", - сказав міністр в рамках звіту.

Крім іншого, Кириленко вважає за доцільне ще одного експертної ради, яка буде займатися розподілом коштів Мінкульту. 

Міністр культури заявив, що працює над запровадженням контрактної форми роботи в українських театрах і музичних колективах, що повинно дозволити залучати на контракт в театри різних виконавців під конкретні проекти. 

Найскладнішою реформою Кириленко вважає зміни в охороні культурної спадщини.

"Це найбільш корупціогенна ділянка. Це забудова, забудовники, інвестори, знищення культурних пам'яток", - пояснив міністр. 

Крім іншого, Кириленко пообіцяв реформи в сфері культури України за такими напрямами: децентралізація (3/4 дозволів будуть видавати на місцях), дерегуляція (зменшення вдвічі кількості дозволів), збільшення вимог до візуальної реклами, підвищення і нормування вимог до забудовників, посилення охорони пам'яток ЮНЕСКО. 

Читайте також: В'ячеслав Кириленко: "Під час війни культура не може стояти осторонь"

Раніше Кириленко пообіцяв полякам купувати їх серіали

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...