Міністр культури не буде втручатися в скандал у Національній опері

17 квітня 2013 в 18:08

На думку чновника, потрібно "позбуватися пострадянського синдрому, коли адміністратор, зокрема, і міністр повинен втручатися у творчу діяльність і художні кадрові рішення".

Міністр культури Леонід Новохатько не вважає необхідним адміністративне втручання у діяльність Національної опери в зв'язку з кадрових скандалом щодо звільнення Дениса Матвієнка з посади художнього керівника. Про це він сказав на прес-конференції в середу, 17 квітня.

"Нам, хочемо ми чи ні, потрібно позбавлятися від пострадянського синдрому в тому, що адміністратор, зокрема, і міністр повинен втручатися у творчу діяльність і художні кадрові рішення. Ну не має бути. Це повинно бути художнє середовище і воно, в даному випадку художній керівник і директор театру разом із трупою, ці питання повинні вирішувати", - сказав Новохатько.

- У Національній опері України розгорається кадровий скандал

Він зазначив, що є світова практика функціонування подібних творчих закладів, яка припускає, що найбільш серйозні оперні театри користуються величезною автономією і, як правило, адміністративний вплив міністра культури мінімальний.

Він привів у приклад відомого диригента Ріккардо Мутті, який, працюючи у відомому оперному театрі "La Scala" (Мілан, Італія), не зміг знайти спільної мови з оркестром, після чого втрутилася профспілка, і він пішов з театру. Міністр додав, що такий випадок був не поодиноким у світовій практиці.

Новохатько також зазначив, що поки не спілкувався з Денисом Матвієнком, оскільки той перебуває на гастролях, проте в разі потреби готовий це зробити.

Як відомо, 8 квітня Матвієнко заявив, що його усунули від посаді художнього керівника балетної трупи Національної опери, уточнивши при цьому, що офіційно його ніхто і не призначав на цю посаду.

Нагадаємо, що в кінці 2011 року саме міністр культури - тоді ще Михайло Кулиняк - запросив Матвієнка в Національну оперу.

Читайте також:

Дикі лебеді. Скандали в області балету

Вадим Писарєв: Скандал у Національній опері навколо Матвієнка шкодить іміджу України

Дмитро Гнатюк залишився без роботи в Національній опері України

За матеріалами: Українські новини
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...