Ларса фон Трієра вигнали з Каннського фестивалю за сумнівні висловлювання

19 травня 2011 в 13:29
Знаменитий шведський режисер Ларса фон Трієра оголошена персоною нон ґрата на Каннському кінофестивалі. Про це йдеться в поширеній сьогодні заяві за підсумками надзвичайного засідання рада директорів фестивалю.

Як наголошується в заяві, висловлювання Ларс фон Трієра «є неприйнятними, нетерпимими і такими, що суперечать ідеям людяності і великодушності, закладеним в саму основу існування фестивалю».

Напередодні Ларс фон Трієр представив у Каннах свій останній фільм «Меланхолія». На прес-конференції йому було поставлено питання про його німецьке коріння.

Відповідаючи, він говорив про музику Вагнера, яка звучить протягом усієї стрічки. Відразу після цього він почав міркувати про нацистську естетику і перейшов на особисті мотиви: «Довгий час я думав, що я - єврей, і був цим гордий та щасливий. А тепер я виявив, що я насправді нацист, і це принесло мені задоволення. І я хочу всім цим сказати наступне: я розумію Гітлера і навіть почасти симпатизую йому. Ні, це не означає, що я схвалюю Другу світову війну або маю щось проти євреїв, хоча Ізраїль - це той ще головний біль», - заявив режисер.

Пізніше Ларс фон Трієр заявив, що він піддався на провокацію і приніс свої вибачення. Однак, як виявилося, вибачень для оргкомітету не достатньо.

Фільми Ларса фон Трієра неодноразово номінувалися у Каннах на "Золоту пальмову гілку". Режисер отримав цю нагороду за стрічку "Танцююча в темряві" у 2000 році.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...