Топ Новини

Копія альбому «Птахи Америки» Одюбона піде з молотка за $ 10 млн

10 січня 2012 в 15:32
Очікувана ціна продажу копії альбому «Птахи Америки» Джона Джеймса Одюбона, яка незабаром буде продана на аукціоні в Нью-Йорку в кінці січня, складає 10 млн дол
birds-of-america_1c-club.com.jpg
1c-club.com

Перше видання альбому Одюбона побачило світ у 1820-30-х роках і наразі вважається абсолютним шедевром книжкової справи та ілюстрації, пишуть znaki.fm.

Зображення птахів у натуральну величину, які Одюбон малював з використанням нових, раніше не відомих технік, у результаті виходили надзвичайно природно і точно, і, як вважається, представляють величезну як біологічну, так і художню цінність.

Велика частина першого тиражу книги, що становить менше 200 примірників, зберігається в наукових установах по всьому світу, і лише деякі екземпляри потрапили в приватні руки. Один з них у 2010 році пішов з молотка на аукціоні Sotheby's за 11,5 млн дол, ставши, таким чином, найдорожчою друкованою книгою в історії.

Нині, як припускають експерти, цей рекорд запросто може бути побитий: попередньо екземпляр «Птахів», який буде продано в Нью-Йорку 20 січня, оцінюють у 8-10 млн дол, проте не виключено, що підсумкова сума виявиться більшою.

Як стверджують працівники аукціону, примірник знаходиться в «бездоганному» стані. У ціні за видання вони не бачать нічого дивного - адже, по суті, «Птахи Америки» - «не книга в звичному сенсі слова, а багато зібраних під однією обкладинкою творів мистецтва». 

За матеріалами: Znak1
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.76
EUR 28.75
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...