В Україні після 2-річної перерви пройде конкурс Горовиця

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
В Україні після 2-річної перерви пройде конкурс Горовиця Юрій Зільберман розповів про порятунок конкурсу Горовиця
Цього тижня розпочинає роботу XI Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця. Він триватиме до 4 травня. Цей конкурс передбачає кілька етапів - Горовиць-дебют, а також молодша і середня групи.

Катерина КОНСТАНТИНОВА

Цьогоріч Міжнародний конкурс молодих піаністів нібито обійшов глобальні проблеми та інші тривоги. Адже саме в теперішній кризовий час можна було очікувати на будь що - на різні сюрпризи. Втім, організаторам вдалось зібрати гідну команду - як серед конкурсантів, так і у складі журі. Зокрема, як уже повідомлялось в DT.UA, до складу цьогорічного журі увійшли музиканти з Німеччини, Польщі, США, Франції, інших країн. Генеральний директор Міжнародного конкурсу молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця - Юрій Зільберман зізнається, що цьогоріч форум потужно підтримали державні структури та меценати.

- Пане Юрію, яка загальна кількість конкурсантів цьогоріч, адже географія конкурсу досить широка? Хто з молодих піаністів приїхав до нас з найвіддаленіших країн?

- До участі в конкурсі допущені 77 учасників. Є конкурсанти з України, Азербайджану, Білорусі, Болгарії, Ізраїлю, Китаю, Німеччини, Сербії, навіть із Австралії. На мій погляд, це дуже непогано для престижного міжнародного конкурсу, який, на жаль, два роки у нас не проводили через складні обставини в Україні.

- На конкурсі досить пристойний преміальний фонд (1-ша премія у молодшій групі складає 5 тис. доларів США). Власне, як вдалося зібрати такі кошти у наш складний час? Якою мірою до цього долучилась держава, а якою - меценати?

- Держава - а саме Мінкульт, Київська міська держадміністрація, Департамент культури КМДА - долучилася до конкурсу. Держава взяла на себе організаційні витрати: приїзд, проживання, харчування учасників і журі, гонорари членів журі тощо.

Преміальний фонд на плечі держструктур ми не покладали: кошти на нього виділили спонсори. Це звична практика, так на багатьох світових конкурсах відбувається: спонсори, меценати "відповідальні" за призовий фонд, держава - за решту витрат.

- У журі цьогорічного конкурсі багато поважних іноземних музикантів. Чи не лякала їх напружена ситуація в Украіні, адже, як відомо, багато міжнародних зірок не їдуть до нас саме через кризу та війну?

- Ні, навіть питання такого не було: "А що там у вас, чи не страшно їхати?". Будуть у комісії титуловані представники Грузії, Італії, Франції, Німеччини, Польщі, Сполучених Штатів Америки. А очолять журі українські митці - ректор Київського інститут музики ім. Р.М.Глієра Олександр Злотник (він голова журі середньої групи) та професор фортепіанного факультету Національної музкадемії України ім. П.І. Чайковського Валерій Козлов (голова журі молодшої групи та групи "Горовиць-дебют").

Дехто з суддів працюватиме в нас уже втретє - наприклад, Маріан Рибіцкі, відомий музичний громадський діяч Франції, професор по класу фортепіано Національної музичної школи ім. Альфреда Корто в Парижі, та Валіда Расулова-Сук зі США, професор по класу фортепіано Lucy Moses School та Франко-американської школи в Нью-Йорку.



- Хто, на ваш погляд, із фаворитів попередніх конкурсів зробив на Заході найяскравішу кар'єру? Баришевський, Лопатинський, Холоденко? Можливо, інші?

- Важко визначити, хто кращий, бо всі, безумовно, дуже талановиті, і це підтвердили престижні конкурси, де названі вами піаністи завоювали нагороди й міжнародне визнання вже після того, як стали переможцями й лауреатами у нас. Я б іще Олексія Гринюка назвав, та багато кого.

Менеджмент, на мою думку, найсильніший у Холоденка. За ним, якщо про ступінь "розкрутки" говорити, Антоній Баришевський, тоді Роман Лопатинський.

До речі, Антоній - спеціальний гість цьогорічного урочистого концерту, під час якого ми будемо нагороджувати переможців у групі "Горовиць-дебют".

Тож 25 квітня у Національній філармонії він виступатиме, і всі, хто придбає квитки, зможуть ще раз переконатися: це надзвичайний піаніст. Чиїй кар'єрі - я дуже цим пишаюся! - дав старт саме Міжнародний конкурс молодих піаністів пам'яті Володимира Горовиця.

- Всесвітня федерація міжнародних музичних конкурсів - стежить за перебігом подій довкола украінського конкурсу Горовиця? Яка дієва підтримка з їхнього боку?

- Звичайно, стежить. І схвильована була подальшою долею конкурсу, адже, якби він не відбувся втретє, Всесвітній федерації довелося б нас дискваліфікувати.

Ми і рік тому, й позаторік зверталися до федерації з проханням відкласти проведення конкурсу, потім була спроба провести його в іншій країні.

Нам постійно йшли назустріч. А цього року президент Всесвітньої федерації міжнародних музичних конкурсів Дідьє Шнорк прислав листа - привітав наше повернення. Підтримка є: консультуємося, радимось, тримаємо зв'язок.

- Яка доля пам'ятної дошки Горовиця на його будинку у Києві (украденої вандалами)? Чи спромоглося місто знайти винуватців та повернути пам'ятку - на стіну будинку?

- Замість дошки маю відповідь на наш запит і на запит міського голови. Правоохоронці відповіли, що відкрили кримінальне впровадження. Поки нічого конкретного, на жаль. Але надія, як відомо, вмирає останньою...

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі