Колекцію з 24 автоматів Калашникова продали за 675 тис. доларів

5 жовтня 2012 в 13:10
Сучасні британські художники перетворили автомати Калашникова на арт-об'єкти. Ідея виставки виникла у фоторепортера Sandy Times під час відрядження до Афганістану. Там він побачив, як місцеві солдати і поліцейські з любов'ю прикрашають свою зброю яскравими наклейками і намальованими квітами.
Damien Hirst AK-47.jpeg
guardian.co.uk

За 475 тис. фунтів (675 тис. доларів) було продано з аукціону в Лондоні 24 роботи провідних сучасних художників країни, темою яких став знаменитий радянський автомат Калашникова. Серед авторів робіт були такі зірки сучасного мистецтва, як Дем'єн Хьорст і Ентоні Гормлі.

Про підсумки торгів, проведених аукціонним будинком Phillips De Pury, повідомили представники громадської організації «Один день миру» (Peace One Day), якій були перераховані всі доходи від аукціону. Ці гроші будуть використані на проведення Всесвітнього дня миру, який ООН проводить 21 вересня кожного року за пропозицією цієї неурядової організації.

Арт-акція отримала назву «AKA Peace» («АКА Мир»). Художники, що беруть в ній участь, представляли публіці радянський автомат то як знаряддя війни, то як символ миру за принципом - «Перекуємо мечі на орала».


Організатори акції виділили художникам та скульпторам для створення робіт 24 справжніх автомата Калашникова, частина з яких використовувалися раніше у військових діях. Один з авторів, який задумав використовувати у своєму витворі два АК, купив ще один за свої гроші.

Дем'єн Хьорст вкрив АК-47 різнобарвним візерунком у формі променів, що розходяться в сторони, центральна частина якого нагадує британський прапор.

Робота була створена у техніці «спін-арту» («розкрученого мистецтва»). При її застосуванні об'єкт поміщається на обертовий диск, що нагадує гончарний круг, і художник розбризкує фарбу по його поверхні, створюючи візерунок у формі концентричних кіл або променів.

Робота Хьорста, прикрашена його автографом, під назвою «Розкручений АК-47 для Одного дня миру» («Spin AK47 for One Peace Day») була продана за 55 тис. фунтів (90 тис доларів) при первинній оцінній вартості в 25 тис. - 35 тис. фунтів.

Ініціатором проекту виступив колишній військовий, нині фотокореспондент газети The Sandy Times Брайан Сімондсон. За його словами, ідея перетворити автомат Калашникова на арт-об'єкт у нього виникла під час відрядження до Афганістану. Там він побачив, як місцеві солдати і поліцейські з любов'ю прикрашають свою зброю яскравими наклейками і намальованими квітами.

Читайте також:

Дем’єн Хьорст: «Моя київська виставка аморальна? Та це ж просто безумство!»

Дем’єн Хьорст: Нацкомісія України з захисту моралі заборонила б і Біблію

Пістолет Аль Капоне і зброю Бонні і Клайда продадуть з аукціону

З аукціону продано речі колишнього комлідера Румунії Чаушеску

 

За матеріалами:
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...