Топ Новини

Колектив музею Десятинної церкви: Вся "робота" музею в руках УПЦ МП

27 листопада 2012 в 08:54
Наукові співробітники Музею історії Десятинної церкви просять звільнити директора: зараз музей обслуговує лише вузькі інтереси релігійної громади, яка хоче звести на місці Десятинної храм.
church_desyatinnaya.jpg
segodnya.ua

Колектив Музею історії Десятинної церкви звернувся з відкритим листом до міністра культури Михайла Кулиняка з проханням звільнити директора музею, ієродиякона Української православної церкви Московського патріархату Ярослава (Дорошенка).

У листі, підписаному 12 співробітниками музею, стверджується, що ієродиякон не підтримує наукову роботу в музеї, а має намір побудувати на фундаменті Десятинної церкви храм, пише «КоммерсантЪ-Украина».

Окрім того, за їхніми словами, Дорошенко приймає на роботу в музей тільки представників церковної громади Десятинного монастиря, а нинішніх наукових співробітників - звільняє.

«Завдання керівництва зводиться до відтворення «історичної традиції богослужіння» на території церкви шляхом спорудження нового собору і пропаганди релігійної свідомості», - наголошується в листі.

Також співробітники скаржаться на свого колегу протодиякона Антонія (Коваля), який, за їхніми словами, «допускає екстремістські і дискримінаційні висловлювання щодо інших християнськимх громад України, а також зневажливо висловлюється про українське та міжнародне законодавство у сфері охорони пам'яток».

У результаті протистояння вже були звільнені декілька археологів і мистецтвознавців.

«Музей існує зараз тільки на папері і займає підвальне приміщення за адресою вул. Володимирська, 6. Робочі місця обладнані там тільки для директора, бухгалтерії та відділу кадрів, але не для інших 80 співробітників. Елементарна відсутність площі, столів, стільців, будь-якого робочого обладнання, фондів, архіву, бібліотеки виключає всі можливі види наукової діяльності і може призвести до знищення автентичних залишків Десятинної церкви через будівництво храму УПЦ МП», - йдетьсяу повідомленні.

У зв'язку з вищесказаним колектив музею звернувся з проханням до міністра звільнити Дорошенка і його заступників.

Згадані у листі люди не згодні із звинуваченнями на свою адресу. Протодиякон Антоній (Коваль) заявив журналістам, що ні про яке будівництво храму мови не йде.

«Ми як співробітники музею налаштовані на дослідження залишків Десятинної церкви, на проведення археологічної та музейної роботи», - сказав він.

Спростував він і звинувачення у некомпетентності керівництва музею: «Якщо серед керівництва музею є віруючі історики та археологи, то чому нас намагаються позбавити права працювати за фахом?»

Міністр культури Михайло Кулиняк заявив, що поки нічого не знає про цю ситуацію.

«Ніякого листа ми не отримували, поки ніхто зі співробітників до нас не звертався, так що говорити про якісь дії можна тільки після отримання документа», - зазначив Кулиняк. Здивувала його і кількість співробітників, вказана в листі: «Ніяких 80 осіб там немає».

Нагадаємо, ще в 2009 році представники УПЦ МП побудували каплицю у вигляді дерев'яного зрубу між залишками фундаменту Десятинної церкви та Національним музеєм історії України. Потім його почали обкладати мармуровими плитами і різьбленим каменем, проте у серпні інспекція державного архітектурно-будівельного контролю в Києві наказала УПЦ МП зупинити будівельні роботи.

Музей історії Десятинної церкви був створений 9 квітня цього року наказом міністра культури. Його мета - збереження залишків фундаменту храму, створення експозиції археологічних знахідок та культурно-просвітницька робота.

Читайте також:

Московському патріархату наказали «розбетонувати» свою каплицю біля Десятинної

Союз археологів: На місці Десятинної церкви нічого не можна будувати

В УПЦ МП щовечора о 21:00 моляться, щоб побудувати Десятинну церкву

 

За матеріалами: Коммерсантъ-Украина
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...