Топ Новини

Книгу XV століття оцінили у 35 тисяч доларів

10 червня 2011 в 12:01
Примірник книги «Нюрнберзька хроніка», який було видано наприкінці XV століття, виставлено на продаж за 35 тисяч доларів.

У даний час книга знаходиться у букіністичному магазині Кена Сандерса (Ken Sanders) у штаті Юта. Сандерс виявив рідкісне видання під час благодійного заходу зі збору коштів для місцевого музею у невеликому містечку Сенді.

«Нюрнберзька хроніка» - одна з найбільш відомих перших друкованих книг у світі. Вона є історичною хронікою, що охоплює період від створення світу до XV століття. Видання містить понад дві тисячі ілюстрацій, пишуть znaki.fm з посиланням на Ленту.ру.

Книгу, автором якої був німецький лікар Гартман Шедель, надрукували в 1493 році у друкарні відомого нюрнберзького видавця Антона Кобергера. На сьогодні у світі збереглося близько 700 її примірників.

Експерти відзначають, що ціна «Хроніки» в ідеальному стані може досягати 1 мільйона доларів, однак копія, яку знайдено в Юті, коштує значно дешевше через те, що вона дуже пошкоджена. Більше половини сторінок у книзі відсутні. Тим не менше, експерти визнають, що видання має велику цінність для колекціонерів.

За інформацією The Associated Press, власник магазину, в якому виставлено ​​«Хроніку», отримав кілька десятків листів і дзвінків від потенційних покупців.

Нагадаємо, примірник «Нюрнберзької хроніки» було виявлено в Юті випадково. Власник книги нічого не знав про її справжню цінність. Книга дісталася йому від двоюрідного діда і кілька десятків років пролежала на горищі.

За матеріалами: Znak1
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...