"Київську Пектораль" вручили найкращим у театральному мистецтві 7

26 березня 2013 в 14:18

У столиці нагородили найкращі спектаклі і найкращих акторів. У цьому році театрали визначили переможців у 13 номінаціях, вони отримають нагороди у розмірі 1 тис. дол.

пектораль < >
Спектакль «Опискин. Фома» - найкращий у 2012 році

пектораль
Спектакль «Опискин. Фома» - найкращий у 2012 році

У столиці відбулася урочиста церемонія вручення ХХ театральної премії "Київська Пектораль". Цього року експерти визначили переможців у 13 номінаціях. Усі переможці отримали дипломи пам'ятні пекторалі, а також грошові премії у розмірі 8 тис. грн ($ 1 тис.).

Так, премію у номінації "За найкращий драматичний спектакль" отримав "Опискин. Фома" (Київський академічний театр драми і комедії на лівому березі Дніпра). З цією ж постановкою в номінації за найкращу режисуру переміг Олексій Лісовець.

Премію за найкращу жіночу роль отримала Лариса Паріс у спектаклі "Елліни, етюди до трагедії "Аякс" (театр "Студія Паріс"). Премію за найкращу чоловічу роль присудили Володимиру Кузнєцову за гру у спектаклі "Лист Бога" (Київський академічний драматичний театр на Подолі).

За найкращу жіночу роль другого плану премію отримала Катерина Кистень за роль у спектаклі "Святої ночі" (Новий драматичний театр на Печерську). Переможцем у чоловічій номінації став Олег Стальчук у спектаклі "Шляхи-дороги" (Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка).

Премію за найкращий спектакль малої сцени отримав Новий драматичний театр на Печерську за виставу "Корабель не прийде". З цією ж виставою у номінації "За найкращу сценографію" перемогли Борис Орлов та Ігор Рубашкін.

В номінації "За найкращий акторський дебют" премію отримав Антон Соловей за роль у спектаклі "Легкий спосіб кинути палити", створений у рамках спільного проекту Центру ім. Леся Курбаса і театру "Відкритий погляд".

Переможця в номінації "За найкращий режисерський дебют" так і не змогли визначити через недостатню кількість голосів експертів.

Найкращим пластичним рішенням вистави стала робота Ольги Семешкіної в постановці "Сон смішної людини" (Національний академічний драматичний театр ім. Івана Франка).

Найкращою музичною концепцією вистави визнана робота Олександра Курія у спектаклі "Войцек. Карнавал плоті" (Театр драми і комедії на Лівому березі).

Найкращим музичним спектаклем визнаний балет-триптих Раду Поклітару "Перехрестя", який був представлений на сцені Національної опери України ім. Т.Шевченка.

Спектакль "Дюймовочка" Київського муніципального академічного театру ляльок визнано найкращою дитячою виставою.

Крім того, лауреатом "Київської Пекторалі" в номінації "За вагомий внесок у розвиток театрального мистецтва" стала народна артистка України, театральний педагог, професор Валентина Зимова.

Нагадаємо, що театральну премію "Київська Пектораль" засновано в 1992 році. Вперше її вручали 27 березня 1993 у Міжнародний день театру за підсумками сезону 1991-1992 років.

Всього на початку 90-х років у світовому театральному просторі французький премія "Фелікс" була чи не єдиною подібною нагородою. На відміну від "Київської Пекторалі", російські премії "Золота маска", "Кришталева Турандот", "Чайка" тощо з'явилися значно пізніше, взявши її за приклад.

Читайте також:

Станіславський: "Треба вірити!"

П'єсу українського драматурга назвали найкращою на міжнародному конкурсі в Австрії

У театрі ім.лесі Українки під час спектаклю помер актор Олександр Бондаренко

За матеріалами: DT.UA
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
7 коментарів
  • мук 29 марта, 02:53 Как, а Наталка Полтавка в Нац.опере ничего не получила??? Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Мирка 28 марта, 23:12 Я собі навіть уявити не можу таку ситуацію в Росії - "Золоту маску! тільки для Москви і зовсім не виключити, наприклад, Додіна і його вистави в МДТ, або Алісу Фрейнліх, котра отримала "Маску" за "Листи до Бога", виключити зі змагань за першість вистави Маріїнки!! І це тільки Пітер. Як можна применшувати себе, виключаючи існування, наприклад, - Володимира Кучинського і його театр, виставу Андрія Приходька "Лісова пісня" в тому ж колективі. І це тільки Львів! Я можу також нагадати про театральний бум в Харкові і цікаві колективи Ладенка і Пасічника. Дорогі кияни, не забувайте, ви не острів, поза Печерськими пагорбами існують професійні колективи й митці, і виключення їх з театральної орбіти, принижує вашу значимість. Задумайтесь і згадайте про Гамбурґський рахунок! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Мирка 27 марта, 22:11 Так. Проте на відміну від "Пекторалі" премія "Фелікс" є європейською континентальною премією в галузі кіно, російська "Золота Маска" - всеросійська театральна премія, а наша "Пектораль" так і не спромоглася вийти за рамки столичної, от і виходить, що нагороджують самих себе, говорять про себе, кумкають, немов ті жаби у болоті. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Валерій 23 марта, 14:05 Безумовний лідер нації! Проєвропейськи налаштований, демократичний...Шкода, що ми ще молода нація, яка не дозріла до усвідомлення необхідності саме такого лідера Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Кент 23 марта, 11:03 Не хватило кандидатів кажеш? Та ти зі своїм синком і всім адмінресурсом у Мукачеві програв вибори кандидату від ПР. І лиш з допомогою фальсифікацій і маніпуляцій украв перемогу на дільниці у циганському селищі, і твій синок "виграв АЖ 288 голосів" у місті яке ти контролюєш і " віджимаєш" уже 17 років!!! Це твоя перемога? Це твій авторитет у рідному місті? Чого не скажеш що порушена кримінальна справа по виборах у Мукачеві з приводу фальсифікацій на циганській дільниці? Чого не кажеш що твій син отримав кличку Циганський барон після цих скандальних виборів? От твій вплив і авторитет обмежується циганським табором! Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Кент 23 марта, 10:43 Бреше аж з під носа куриться! Таких цинічних типів в Україні днем з вогнем не знайдеш! Не знаю жодного депутата з парламенту який б більше цього типа був при владі за роки незалежності. Вот урод. Відповісти Цитувати Поскаржитись
  • Сергій Стефан 23 марта, 09:12 Чи ж багатьох читачів ДТ цікавить колишній "сантехнік"? Вже й той, хто вважав його своїм альтер его, змалів до статистичної похибки... Тобто такі публікації мали б супроводитися позначкою "політична реклама" - як проведені через бухгалтерію:) Є в інтерв"ю кілька правильних думок, але ж і над такими зависає великим знаком запитання прізвище того, хто їх артикулює. .. Краще б панове журналісти придивилися до зовсім не відомих суспільству організаторів "підприємницького майдану", до ініціаторів інших акцій громадянського спротиву - шахтарів, афганців, чорнобильців. Опозиціонери там! Якщо не знатимем їхніх імен, то так і будемо тасувати засмальцьовану колоду системних опозиціонерів. Ані Шустер, ані обозники Кисельова цієї роботи за українських журналістів не зроблять. У них, сказати б, своя робота, тож замість представлення реальної опозиції вони знову і знову розвішуватимуть перед нами на приставних стільчиках зручний для влади секонд-генд. Відповісти Цитувати Поскаржитись
Реклама
USD 26.63
EUR 29.00
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...