Топ Новини

Каурісмякі представив у Каннах продовження «Життя богеми»

17 травня 2011 в 08:09
Фільм Le Havre («Гавр») занурює глядача у дивний світ фінського режисера, повний безнадії і у той же час людського тепла. Це другий фільм, знятий Aкі Каурісмякі у Франції: першою була стрічка La Vie de Bohème (Життя богеми, 1992).

У «Гаврі» ми знову зустрічаємо Марселя Маркса, героя «Життя богеми». Поставивши хрест на літературній кар'єрі, він разом зі своєю дружиною Арлетт поселяється у Гаврі і веде спокійне життя, заробляючи чищенням чобіт і регулярно відвідуючи найближчий шинок, поки доля не зіштовхує його з дитиною - незаконним іммігрантом з Чорної Африки.

Тема біженців та незаконної імміграції вже звучала у фільмі «Життя богеми», в якому є сюжет, присвячений висланню з Франції художника з Албанії на ім'я Рудольфо. За чорним гумором, що часом межує з цинізмом, ховається справжній гуманізм режисера, у творчості якого питання про людську гідність відіграє важливу роль.

А.Каурісмякі давно хотів зняти історію про африканського хлопчика, який шукає притулку в Європі. Спочатку він думав про портове місто десь в Іспанії, Греції чи Італії, але об'їхавши все узбережжя Європи від Генуї до Голландії, саме у Гаврі він знайшов нарешті те, чого шукав: «блюз, соул і рок-н-рол».

Як і у фільмі Каурісмякі «Ленінградські ковбої їдуть в Америку», доля стає у стрічці пригодою. «Гавр - це французький Мемфіс, а Little Bob - це місцевий Елвіс Преслі», каже режисер. Творчість А.Каурісмякі також тісно пов'язана з історією кінематографа. У фільмі «Гавр» знявся його улюблений актор Жан-П'єр Лео (Jean-Pierre Léaud), а також інша знаменитість французького кіно - П'єр Етeкс (Pierre Etaix).

А.Каурісмякі вже вчетверте бере участь в основній конкурсній програмі Каннського фестивалю, а його стрічка The Man without a Past («Людина без минулого») була удостоєна премії «Гран-прі».

Показ фільму у Каннах відбувся у вівторок, 17 травня, повідомляється на офіційному сайті кінофестивалю.

Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.67
EUR 28.94
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...