Топ Новини

Картина Сезанна вартістю 250 млн дол. стала найдорожчим предметом мистецтва

4 лютого 2012 в 12:52
Картина Сезанна «Гравці в карти» стала найдорожчим предметом мистецтва в світі; влада Катару придбала її за 250 млн доларів
cezanne.jpg
vanityfair.com

Королівська сім'я Катару придбала картину французького художника-постімпресіоніста Поля Сезанна «Гравці в карти» за більш ніж 250 млн доларів. Полотно стало найдорожчим предметом мистецтва в світі. Про це повідомляє американський журнал Vanity Fair.

Попередній рекорд встановила робота знаменитого американського абстракціоніста Джексона Поллока «Номер 5, 1948», яку було продано на аукціоні Sotheby's в 2006 році за 140 млн доларів.

Написана в 1895 році картина Сезанна є, імовірно, останньою в серії з п'яти полотен майстра під назвою «Гравці в карти». Інші чотири полотна знаходяться в музеї Метрополітен (Нью-Йорк), музеї д'Орсе (Париж), галереї Курто (Лондон) і фонді Барнса (Філадельфія).

Подробиці угоди тримаються в таємниці, проте відомо, що вона була укладена в 2011 році. За даними видання, власник картини, грецький транспортний магнат Георг Ембрікос, незадовго до своєї смерті взимку минулого року прийняв рішення про її продаж. Провідні дилери пропонували за полотно до 220 млн доларів, однак влада Катару перебила цю ставку, запропонувавши не менше чверті мільярда доларів.

Як зазначає Vanity Fair, покупка картини за рекордну суму відповідає планам влади багатого нафтою і газом Катару з перетворення країни в культурний центр світового значення. У 2006 році в Досі був відкритий Музей ісламського мистецтва, в 2010 році - Арабський музей сучасного мистецтва. До 2014 року під керівництвом провідного французького архітектора Жана Нувеля планується завершити реконструкцію будівлі Національного музею Катару.

Читайте також

Книгу «Птахи Америки» продано за 8 млн доларів

«Оскар» Уеллса, отриманий у 1941 році, продано за 860 тис. доларів

Пейзаж Клімта продали за
40,4 млн дол

Скрипку Страдіварі продали в Лондоні за рекордну суму в 15,9 млн доларів

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...