Греція буде здавати в оренду історичні пам'ятники архітектури

20 січня 2012 в 11:11
Будь-яка людина або приватна компанія зможуть зняти в оренду ключові історичні пам'ятки Греції. Наприклад, Акрополь можна буде орендувати всього за 1600 євро на день.

Безпрецедентне рішення ухвалила влада Греції: у пошуках джерел доходу в умовах економічної кризи вона буде здавати історичні пам'ятки в оренду.

Ідею здавати в оренду історичні цінності Греції першим озвучив депутат консервативної партії "Нова демократія" Герасимос Гіакоуматос в ефірі афінської радіостанції. "Замість того щоб скорочувати зарплати, уряд може здавати в оренду, але не продавати Акрополь та інші античні пам'ятники", - заявив він у листопаді. - "Цей захід допоможе зняти соціальну напруженість і позбавити країну від постійних страйків".

Оригінальна пропозиція, м'яко кажучи, не викликала ентузіазму у греків. Об'єднання "Верховна Рада етнічних греків", наприклад, назвало ідею "ганьбою" і "дурістю" і вимагало від Гіакоуматоса вибачень. Зате археологи та історики депутата підтримали, заявивши, що логічно передати античні пам'ятники у приватні руки у важкі для країни часи.

Через всього півтора місяці міністерство культури офіційно підтвердило намір здавати головні архітектурні цінності країни в оренду. Причому в ході обговорення, ціни було знижено у декілька разів. Першим на ринку оренди з'явився Акрополь.

Спочатку планувалося, що для зйомок фільму його можна буде орендувати за чотири тисячі євро на день. Фінальна ціна, однак, склала всього 1600 євро. Для фотографів ціна знизилася з 300 до 200 євро. Використання зображення Акрополя в буклетах, на листівках і в туристичних проспектах дозволять не за 100 євро, а всього за 30. Крім того, за ціною знімального дня, пам'ятник архітектури, якому вже 2,5 тисячі років, зможуть знімати і демонстранти для проведення своїх акцій.

Трохи пізніше міністерство культури Греції планує оприлюднити ціни на оренду храму Посейдона, Кносського палацу, Акрополя в Ліндосі. Причому після перших 10 зйомок орендарям запропонують додаткову знижку.

У вільні від зйомок дні пам'ятники продовжать працювати як музеї. Влада Греції сподівається, що новий захід дозволить уникнути повторення ситуації, що склалася на різдвяні свята. Коли через страйки музейних працівників Акрополь та інші визначні пам'ятки виявилися закритими для туристів. Довелося скасувати значну кількість проданих екскурсій, що коштувало Греції чималих грошей. У цілому за останній рік через страйки туристична промисловість втратила 18% доходу.

Раніше навіть найзнаменитішим режисерам надзвичайно складно було домогтися дозволу грецької влади на проведення зйомок в Акрополі. Так, Ніа Вардалос, автор сценарію і зірка фільму «Моє велике грецьке весілля» розповідав, що в Афінах зіткнувся з найбільшими труднощами у своїй кар'єрі. Окрім Вардалоса знімати в Акрополі дозволили тільки Форду Копполі. Втім, грецька влада запевнила, що і тепер, встановивши офіційний цінник на оренду, вона також розробила правила поведінки на їхній території.

Практика здачі в оренду археологічного надбання практикується і в інших країнах світу. Так французький уряд заявив, що в період з 15 червня по 15 вересня всього за €10 000 компанії і приватні особи зможуть зняти зали музею Пікассо.

Читайте також:

Ющенко віддав «Український дім» своєму брату в оренду на 49 років

В Києві оголосили пам’ятками природи 25 стародавніх дерев

Греція на дві доби позбулася випусків новин

За матеріалами:
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...