Топ Новини

Фонд Енді Уорхола розпродасть всю свою колекцію

6 вересня 2012 в 08:19
Продажем колекції займеться аукціонний дім Christie's, з яким фонд уклав довгострокову угоду. Christie's планує як виставляти роботи Уорхола на традиційні та онлайн-аукціони, так і продавати їх колекціонерам в приватному порядку.
Andy-Warhol-001.jpg
guardian.co.uk

Фонд Енді Уорхола оголосив про намір продати всю свою колекцію. Виручені від продажу кошти керівництво фонду має намір направити на програми, пов'язані з наданням грантів.

Продажем колекції займеться аукціонний дім Christie's, з яким фонд уклав довгострокову угоду. Christie's планує як виставляти роботи Уорхола на традиційні та онлайн-аукціони, так і продавати їх колекціонерам у приватному порядку. Покупцям будуть пропонувати, в числі іншого, роботи, які раніше не демонструвалися широкій публіці.

Першу серію аукціонів з продажу робіт з колекції фонду Уорхола Christie's проведе 12 листопада 2012 року. У жовтні Christie's відкриє спеціальний сайт, присвячений майбутнім аукціонам. На інтернет-торги роботи Уорхола почнуть виставляти в лютому 2013 року.

Продаж усієї колекції займе кілька років, говориться в спільній заяві фонду та аукціонного дому. Орієнтовна вартість усієї колекції поки не розголошується. У прес-релізі, опублікованому на сайті фонду, згадуються лише деякі роботи, виставлені на торги. Так, повідомляється, що фотографію-автопортрет Уорхола, зроблену в 1986 році, планується продати за 15-20 тисяч доларів, а картину "Три мішені" (1985-1986) попередньо оцінили в 1-1,5 мільйона доларів.

Кілька робіт зі своєї колекції фонд планує пожертвувати музеям, заявили представники організації, не ставши поки уточнювати ніяких подробиць.

Фонд Енді Уорхола (The Andy Warhol Foundation for the Visual Arts), повідомляється на сайті організації, був створений у 1987 році згідно із заповітом знаменитого художника. Фонду належать близько 4 тисяч його робіт. Організація самостійно не проводить виставки, проте надає роботи Уорхола для експонування музеям як у США, так і в інших країнах світу. Фонду належать ексклюзивні права на використання в будь-якій формі всіх зображень живописних робіт Уорхола незалежно від того, хто є власниками оригіналів картин. Правами на фото-та кінороботи художника володіє музей Уорхола у Піттсбурзі.

Читайте також:

Полотно Едварда Мунка «Крик» продано майже за 0 млн, встановивши світовий рекорд

Sotheby's готує масштабний розпродаж сучасного мистецтва

Christie's у минулому році побив рекорд продажів предметів мистецтва

У США до 20 травня можна подивитися невідомі роботи Енді Уорхола

За матеріалами: Лента.ру
Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...