Топ Новини

Фільм Михалкова не отримає "Оскар" цього року

19 січня 2012 в 13:44
Фільм "Стомлені сонцем 2: Цитадель" режисера Микити Михалкова не пройшов до шорт-ліста премії Оскар за кращий іноземний фільм.

Кіноакадемія США оголосила шорт-ліст іноземних фільмів. При цьому з року в рік повторюється одне і те саме: серед кандидатів у лауреати обов'язково буде відсутня низка гідних стрічок.

Раніше лонг-ліст складався із 63 фільмів. Всі вони показувалися членам кіноакадемії з середини жовтня по 13 січня. Вони обирали шість стрічок, після чого спеціальний комітет, обраний відносно нещодавно, додав ще три фільми. І все одно у списку є кілька упущень і фільмів, які дивним чином опинилися там.

Шорт-ліст виглядає так:

«Бикоголовий» - Бельгія, режисер Майкл Р. Роскам;
«Пан Лазар» - Канада, режисер Філіп Фалардо;
«Омар убив мене» - Марокко, режисер Рошді Зем;
«Піна: Танець пристрасті» - Німеччина, режисер Вім Вендерс;
"Примітка" - Ізраїль, режисер Джозеф Седар;
«Розлучення Надера і Сімін» - Іран, режисер Асгар Фархаді;
«Суперкласіко» - Данія, режисер Оле Крістіан Мадсен;
«Трагедія седік» - Тайвань, режисер Вей Те-Шен;
«Вкриті» - Польща, режисер Агнешка Холланд.

24 січня шорт-ліст скоротиться до п'яти претендентів, які і будуть номіновані на «Оскар».

Чотири роки тому кіноакадемія змінила правила відбору іноземних фільмів на «Оскар». Критика на адресу американців посилювалася з кожним роком: все частіше кіноакадеміки не брали до уваги стрічки, відзначені великими європейськими призами і включали невідомих претендентів.

Систему намагалися модернізувати кілька років, але у підсумку питань все одно не уникнути. У результаті зараз діє система, прийнята у 2008 році. Комітет з відбору іноземних фільмів доповнює список з шести стрічок, обраних кіноакадеміками (тепер їх знову більше тридцяти), ще трьома проектами.

І все ж «іноземний» «Оскар» цього року все одно викликає питання. Як у списку з'явилася майже п'ятигодинна стрічка з Тайваню «Трагедія седік», вкрай прохолодно прийнята у Венеції, де вона демонструвалася у конкурсній програмі? Чому проігноровані «Квіти війни» Чжана Імоу? Куди подівся «Туринський кінь», що заслужив Гран-прі Берлінале-2011? Чому відсутня турецька драма «Одного разу в Анатолії», яка отримала в минулому році Великий приз журі Канн? Як датська комедія «Суперкласіко» виявилася в очах американських кіноакадеміків кращою за фінського «Гавра»? Чому проігноровано фестивальний фаворит «І куди ми тепер?» Надін Лабакі, але включена соціальна драма з Марокко?

Зараз же можна припустити, що «Оскар» дістанеться іранській драмі «Розлучення Надера і Сімін», що отримала «Золотого ведмедя» Берлінського кінофестивалю. Втім, повний список номінантів на «Оскар» стане відомий 24 січня, ну а сама церемонія відбудеться 26 лютого.
 

За матеріалами: КиноПоиск
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.55
EUR 28.89
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...