Топ Новини

Древній культурний ландшафт Китаю включено до списку ЮНЕСКО

25 червня 2011 в 10:41
Комітет Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО включив Західне озеро Ханчжоу (Китай), культурний ландшафт, що складається з озера і навколишніх його з трьох сторін пагорбів, до списку Всесвітньої спадщини, повідомляє прес-центр організації.

Численні храми, пагоди, павільйони, сади і декоративні дерева, тротуари і острови з IХ надихали багатьох відомих поетів, учених і художників. Стилістика Західного озера впливала на садовий дизайн в інших регіону Китаю, а також в Японії та Кореї впродовж століть і наразі є видатним свідоцтвом культурної традиції поліпшення природних ландшафтів, створенням системи оглядових видів, що відображають ідеальне злиття людини і природи.

Крім того, ЮНЕСКО включило до списку Всесвітньої спадщини дельту річки Салум (Сенегал), також острова Огасавара (Японія).У дельті річки Салум на території площею в 5000 кв. збереглися сліди людської діяльності - в основному, рибальства та збору молюсків. Об'єкт включає три рукави річки, солонуваті канали, які омивають понад 200 островів і острівців, мангровий ліс, атлантичне морське середовище і сухий ліс. Територія чудова своїми скупченнями раковин молюсків і ракоподібних рештків, деякі з 218 пагорбів, що утворені від цих скупчень, мають протяжність у кілька сот метрів і виникли в результаті людської життєдіяльності протягом тисячоліть.Японські острови Огасавара (Японія) знаходяться приблизно в 1 тис. км на південь від основного японського архіпелагу. Територія заповідника нараховує понад 30 островів, об'єднаних у три групи. Його площа складає близько 7393 га.Острови архіпелагу відрізняються різноманітністю ландшафтів. Надзвичайно багата і місцева фауна: тут зустрічається бонінская летюча лисиця, один з різновидів летючих мишей, що знаходяться під загрозою повного зникнення. Птахів налічується 195 зникаючих видів. На островах документально засвідчено існування чотириста сорок одного природного таксона. Довкола архіпелаг у воді мешкають численні види риб, китоподібних і коралів. Екосистеми островів Огасавара відображають широкий спектр еволюційних процесів.

На своїй 35-й сесії, яка триватиме в Парижі до 29 червня, комітет продовжить розгляд 35 кандидатур, включаючи природні, культурні та змішані природно-культурні об'єкти, на включення до списку Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Як повідомляло раніше, до списку вже включені Система озер у Великій рифтовой долині (Кенія) і Берег Нінгалу (Австралія).

Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.73
EUR 28.60
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...