Директор «Платар»: Повернення колекції гарантоване державою США

14 січня 2011 в 12:28
Повернення колекції «Платар» гарантоване державою США. Про це «Дзеркалу тижня» повідомив директор музею «Платар» Володимир Індутний.

Повернення колекції «Платар» гарантоване державою США. Про це «Дзеркалу тижня» повідомив директор музею «Платар» Володимир Індутний.

«Американська сторона надала державну гарантію, підписану органом державного департаменту, про те, що ці експонати буде повернуто в точний термін, зазначений контрактом. Тобто, сама держава США несе відповідальність за повернення експонатів», - зазначив він.

В.Індутний пояснив, що це серйозний державний проект, який готувався впродовж трьох років з Фондом культурного розвитку США - найбільшим недержавним фондом, який підтримували американські корпорації.

«Даний контракт був ініційований американською стороною, вони звернулися до президента України в 2008 році, до прем'єр-міністра України, отримали позитивні оцінки даного проекту. Наскільки я знаю, Міністерство культури на той момент навіть зверталося в СБУ для того щоб вони перевірили правові наслідки даного проекту і отримали позитивну відповідь», - повідомив В.Індутний.

За інформацією директора музею «Платар», контракт закінчується в 2012 році. «Києво-Печерська Лавра є його контрактером. Це одна зі сторін контракту. Музей «Платар» не вивозив експонати, музей передав експонати на території України на відповідальне зберігання Генеральному директору та головному зберігачу Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Далі все було прозоро оформлено, отримано дозвіл митниці на вивезення, задекларовано і оформлено вже Києво-Печерською Лаврою», - пояснив він.

В.Індутний підкреслив: «На даний момент виникла виключно бюрократична колізія. У принципі, нам немає необхідності отримувати будь-які дозволи на проведення таких культурних заходів від Міністерства культури. Це чиста формальність, законом не потрібна. Але є практика,за якою коли організовують міжнародний проект, і передбачено вивезення експонатів, необхідно взяти погодження чи наказ міністра культури на проведення таких заходів. Ми такий наказ отримали, але з обмеженим терміном, який не відповідає прописаному в контракті часу. У наказі було прописано, що експонати залишають Україну на три місяці з продовженням, але, на жаль, цей наказ поки що не продовжили, хоча контракт був підписаний і парафований Міністерством культури на три роки. Тобто, по суті, питання тільки в продовженні дії наказу Міністерства культури на вивезення експонатів. Більше ніяких складнощів ми не бачимо».

За його інформацією, за продовженням наказу в міністерство звертався і посол США, і президент американського фонду, який проводить цю серію виставок, але відповідь була дуже короткий: «Чекайте рішення міністра, поки рішення з даного питання немає. Ваше питання розглядається».

На думку В.Індутного, цивілізованим шляхом вирішення даної ситуації є тільки продовження наказу Мінкульту. «Все, що відбувається, - це профанація і донесення до президента і до чиновників високого рангу неправдивої інформації», - підкреслив він.

Згідно з контрактом, текстом якого володіє «ДТ», Національний історико-культурний заповідник надає 64 експоната загальною страховою оцінкою в 4944 тисячі доларів; Національний музей у Львові імені Андрея Шептицького - 13 експонатів на 1930 тисяч доларів; Музей національного культурного надбання «Платар»- 166 експонатів загальною страховою оцінкою 3723 тисячі 500 доларів.

Нагадаємо, раніше сьогодні заступник глави Адміністрації президента України Ганна Герман заявила, що колекцію скіфського золота, яка була вивезена в США за домовленістю з попередньою українською владою для проведення виставки, потрібно повернути на батьківщину якнайшвидше.

Теги Культура
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Немає коментарів
Реклама
USD 26.59
EUR 28.96
Останні новини
НОВОСТИ ПАРТНЕРОВ
Загрузка...