Десять найкращих книжок 2011-го року

Поділитися
Представивши наприкінці жовтня Топ-100 найцікавіших книжок 2011-го року, видання The New York Times вирішило звузити цей перелік до 10 найкращих.

Представивши наприкінці жовтня Топ-100 найцікавіших книжок 2011-го року, видання The New York Times вирішило звузити цей перелік до 10 найкращих.


Так, до десятки увійшов дебютний роман американського автора Чеда Харбача "Мистецтво філдінгу".

Дія розгортається в маленькому коледжі штату Вісконсин, на березі озера Мічіган. У центрі оповіді – студентська бейсбольна команда, що досягає дедалі більшого успіху з появою нового, надзвичайно обдарованого гравця.

У романі сплітаються "старомодна" історія про бейсбол та роздуми про талант, амбіції та їхні межі. Будь-яка нерішучість чи помилка на полі виноситься на суд вимогливого та спраглого до крові глядача.

У романі "11/22/63" короля жахів Стівена Кінга розповідається про часовий портал, розташований в одному з закладів харчування в штаті Мен. Через нього вчитель англійської мови проникає до 1958-го року з метою попередити вбивство американського президента Джона Кеннеді. Ще в книзі говориться про долю та вільну долю, а також про те, минуле зберігає свої таємниці.

Парк алігаторів, привид-коханець, подорож у мангрових джунглях, що нагадує про річку Стікс – усе це в першому романі Карен Рассел "Свампландія!" Головна героїня історії – мудра як на свій вік дівчинка Ава, що відчайдушно намагається зберегти свою згорьовану сім’ю.

У романі "Десять тисяч святих" Елеонор Хендерсон прослідковуються долі групи друзів, коханців, батьків та дітей із 1987-го року до 2006-го, їхній шлях крізь музику страйт-едж та початок епідемії СНІДу. Авторці, що занурюється в життя своїх героїв, вдалося вловити дещо темне й апокаліптичне з 1980-х.

Письменниця Теа Обрехт народилася в Белграді в 1985-му році, батьки вивезли її звідти в семирічному віці. Її книга "Дружина тигра" розповідає про війну на Балканах, головна героїня – молодий лікар, її власні переживання переплітаються з фольклорними оповідями її діда.

Збірка ессе американського журналіста й письменника Крістофера Хітченса "Спірне" ("Arguably"), на жаль, може стати останньою. Автор нині бореться з онкологічним захворюванням.

Збірка містить більше 100 ессе на різноманітні теми – від Гаррі Поттера до Афганістану.

"Хлопчик на Місяці" – це "подорож батька з метою краще зрозуміти свого незвичайного сина". Один з авторів видання The Globe and Mail у Торонто, Ян Браун, у цій книжці розповідає про свого сина Волкера, народженого з рідкісною генетичною патологією.

Книга "Малькольм Ікс" розповідає про життя американського борця за права чорношкірих, його шлях від дрібного злочинця та наркомана до гуманіста та мученика.

Автор, Меннінг Марабл, працював над твором більше 10 років, і пішов з життя в квітні 2011-го.

Психолог та нобелівський лауреат Даніель Канеман у своїй книзі "Міркувати швидко та повільно" говорить про ірраціональність та переконує – ми переоцінюємо важливість того, про що думаємо. Іще ми неточно згадуємо минуле й невірно оцінюємо те, що зробить нас щасливими в майбутньому.

Роман біографа та історика Аманди Форман "Світ у вогні" розповідає про роль Британії в американській громадянській війні.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі